Адреса:

03148, Київ, проспект Леся Курбаса, 1Б, приміщення 326

Один з основних сучасних методів лікування алкогольної залежності – кодування від алкоголізму. Детоксикація та метаболічна терапія дозволяють подолати фізичну залежність від алкоголю, але викорінення психологічної залежності вимагає тривалої роботи психотерапевтів, реабілітологів. У період її проведення є ризик зриву, повернення до вживання спиртного. Для профілактики рецидивів, зниження ризику зривів вдаються до кодування від алкоголізму.

Методи кодування від алкоголізму

Способи, методи кодування від алкоголю різноманітні. У вузькому сенсі слова під кодуванням розуміють виключно психотерапевтичний вплив – навіювання, гіпноз. Але частіше кодуванням від алкоголізму називають будь-які методи вироблення відрази або байдужості до алкоголю, в тому числі медикаментозні, апаратні, комбіновані.

Кодування від алкоголізму в Києві може здійснюватися різними методами. Оптимальний спосіб підбирається з урахуванням загального стану здоров’я пацієнта, наявних протипоказань до застосування певних методик кодування, сприйнятливості до навіювання, стажу алкоголізму та ризику рецидивів. Від обраного способу залежить вартість лікування. Методи кодування від алкоголізму об’єднуються в кілька груп.

Медикаментозні

Медикаментозне кодування може здійснюватися за двома напрямками:

  • аверсивна терапія, вироблення відрази до алкоголю. Найпоширеніший препарат цієї групи – дисульфірам;
  • блокування опіоїдних рецепторів за допомогою налтрексона.

Під дією дисульфіраму та його аналогів метаболізм алкоголю порушується, утворюються токсичні сполуки, які не розпадаються на безпечні складові, а затримуються в організмі. Поєднання таких препаратів з мікродозою алкоголю викликає гостру реакцію непереносимості, вживання більшої дози провокує важкі стани, що загрожують життю, (колапс, кома).

Лікування налтрексоном засноване на іншому принципі. Алкоголь і наркотики вживають заради відчуття ейфорії, яке викликає вплив психоактивних речовин на рецептори задоволення (опіоїдні). Налтрексон блокує ці рецептори, тому ейфорії не настає, а всі неприємні симптоми алкогольної інтоксикації, похмілля зберігаються.

Психотерапевтичні

Також в центрі кодування вдаються до психотерапевтичних методів в якості альтернативи медикаментозному кодуванню від алкоголізму або його доповнення. До цієї категорії відносяться:

  • кодування за методом Довженка, проводиться авторитетним для пацієнта фахівцем, з яким склалися довірчі відносини. Формування установки на відмову від алкоголю здійснюється в стані поверхневого гіпнозу;
  • різні прийоми кодування під гіпнозом (гіпносуггестія, якірна терапія, самогіпноз), в результаті застосування яких алкоголь починає асоціюватися з негативними переживаннями. Може формуватися стійка відраза до алкоголю або страх смерті в разі його вживання.

Фізіотерапевтичні

Апаратні (фізіотерапевтичні) методи кодування від алкоголізму зазвичай застосовуються в якості допоміжних, в комбінації з медикаментозними або психотерапевтичними. Це:

  • транскраніальна електростимуляція – вплив на головний мозок імпульсними струмами;
  • лазерна терапія;
  • голкорефлексотерапія.

Суть усіх методів полягає у впливі на рефлексогенні точки тіла або зони головного мозку для придушення тяги до алкоголю.

Кодування від алкоголізму в Києві

У Києві кодування від алкоголізму можна пройти в ряді наркологічних центрів. Надають такі послуги і приватні фахівці, які обіцяють ефективне лікування за доступною ціною. Щоб не стати жертвою шарлатанів, потрібно вибирати клініку кодування від алкоголізму з бездоганною репутацією, де працюють кваліфіковані фахівці та використовуються сертифіковані методики. Цим вимогам відповідає НРЦ «Приват клініка».

В наркологічній клініці мотивують пацієнта на проходження кодування, підберуть оптимальний метод для кожного та проведуть анонімне лікування. Крім кодування від алкоголізму у нас проводиться комплексна всебічна реабілітація.