Адреса:

03148, Київ, проспект Леся Курбаса, 1Б, приміщення 326

Найбільш затребувана послуга наркологічних клінік – лікування алкоголізму. Фахівці називають найнебезпечнішим наркотиком сучасності не героїн або метадон, а саме алкоголь. Він абсолютно легальний, доступний, і ставлення в суспільстві до нього досить лояльне. Тим часом, алкогольна залежність розвивається непомітно, але може привести до повної деградації особистості та руйнування організму, якщо її вчасно не виявити та не вилікувати. Ефективне лікування алкоголізму в Києві здійснює НРЦ «Приват клініка».

Етапи лікування алкоголізму

У наркологічному центрі розробляються індивідуальні програми лікування від алкоголізму з урахуванням стажу вживання, стадії захворювання, віку та статі пацієнта, загального фізичного стану.

Лікування алкоголізму починається з мотиваційної роботи, з хворим розмовляє психолог, переконує визнати існування проблеми та її серйозність, підводить до думки про необхідність лікування. Якщо людина потрапляє в клініку в стані запою або алкогольної абстиненції, яка викликана утриманням, спочатку купірується цей стан, а потім приходить черга психолога, який переконує пацієнта в необхідності подальшого лікування.

Якщо хворий погоджується пройти анонімне лікування алкоголізму в стаціонарі, та його стан на цей момент задовільний, для початку проводиться курс детоксикації. Щодня ставлять крапельниці з комплексом препаратів для:

 • повного очищення організму від алкоголю, продуктів його розпаду, токсинів;
 • компенсації дефіциту мікроелементів, вітамінів;
 • відновлення порушеного кислотно-лужного, водно-електролітного балансу;
 • підтримки та стабілізації функціонування печінки, головного мозку, нервової, серцево-судинної, травної системи;
 • зміцнення імунітету;
 • нормалізації сну, зниження дратівливості.

Але якщо обмежитися очищенням організму, хворий на алкоголізм рано чи пізно знову зірветься. Алкоголізм – не шкідлива звичка, а хвороба, яка вимагає комплексного лікування. Його складові:

 • кодування, яке може здійснюватися різними методами;
 • психофармакотерапія та психотерапія, спрямовані на зниження тяги до алкоголю та корекцію змін психіки, що розвилися внаслідок його тривалого вживання (апатія, дратівливість, депресія тощо);
 • комплексна фізична, психологічна, соціальна реабілітація – оздоровлення всіх органів і систем, виявлення та усунення причин, які підштовхнули до вживання алкоголю, формування усвідомленої установки на тверезість, прилучення до корисних активностей (трудотерапія, арт-терапія, посильні заняття фізкультурою).

Методи кодування

Алкоголь – психоактивна речовина, яка викликає серйозну психологічну залежність. Одним зусиллям волі подолати її рідко вдається, хіба що на ранній стадії, необхідно підкріплення у вигляді медикаментозного, психотерапевтичного або комбінованого кодування (блокування).

Медикаментозне кодування може здійснюватися за допомогою:

 • речовин, які нейтралізують вплив алкоголю на психіку, блокують відчуття задоволення, ейфорії, в результаті вживання спиртного втрачає сенс;
 • речовин, які в поєднанні з алкоголем викликають сильну інтоксикацію, блювоту, головні болі, страх зупинки серця або задухи, в результаті виробляється відраза до спиртного (аверсивна терапія).

Препарати можуть призначатися у вигляді таблеток, вводитися ін’єкційним шляхом або імплантуватися.

У ході психотерапевтичного кодування у пацієнта формується установка, що алкоголь смертельно небезпечний, досягається це різними методами:

 • лікування алкоголізму гіпнозом;
 • емоційно-стресова терапія за методом Довженка, навіювання без занурення в гіпнотичний сон, часто з застосуванням фармацевтичних препаратів.

Метод подвійного блоку полягає в поєднанні медикаментозного та психотерапевтичного кодування, показаний для лікування алкоголізму хронічної форми, з тенденцією до рецидивів.

Кодування може проводитися тільки після виходу із запою та тільки з відома та за згодою пацієнта. Примусове кодування неприпустиме. Якщо людина підшивається, але живе з мрією випити, це бажання може пересилити страх смерті в результаті взаємодії алкоголю з препаратами аверсивної дії.

Лікування алкоголізму в «Приват клініці»

«Приват клініка» – один з кращих наркологічних центрів в Києві, Україні, що підтверджують відгуки:

 • наша клініка не вдається до сумнівних способів, які не пройшли апробацію. Кваліфіковані фахівці використовують сучасні методи, способи лікування алкоголізму;
 • підхід індивідуальний, оптимальний метод, ефективний і разом з тим безпечний, підбирається після детального обстеження пацієнта, вивчення анамнезу;
 • у клініки є ліцензія на медикаментозне лікування алкоголізму, виведення із запою, постановку крапельниць, уколів;
 • лікування анонімне;
 • можна пройти лікування алкоголізму в лікарні та вдома, оптимальна форма вибирається з урахуванням стадії, важкості стану;
 • вартість лікування адекватна, залежить від обраної програми, тривалості курсу, ціни препаратів.

Запишіться на консультацію вже сьогодні та зробіть перший крок до зцілення від алкоголізму!