Ліцензія

МОЗ України №574/0/14-19

Професійне лікування алкоголізму
  • Ми займаємося лікуванням алкоголізму більше 15-ти років
  • Ми зібрали кращу команду професіоналів
  • Ми ліцензоване Міністерством охорони здоров’я заклад
  • Ми застосовуємо найефективніші сучасні методики
  • Ваша проблема має рішення у нас в клініці

Гарантована допомога навіть у найважчих випадках!

Клініка НЦ "ПРИВАТ КЛІНІКА"

працює цілодобово без вихідних
алкоголь - легальный наркотик?

Алкоголь – легальний наркотик

Глобальна комісія з наркополітики закликає визнати той факт, що алкоголь – наркотик. У 1971 року його виключили з переліку сильнодіючих речовин. Таким чином, його перестали вважати забороненим продуктом, алкоголь став легальним.

Можна вважати, що алкоголь – це наркотична речовина, за трьома критеріями:

  • впливає на нервову систему, викликаючи збудження, покращення настрою, ейфорію, розслаблення;
  • провокує залежність на фізичному, психологічному рівні, поведінкові розлади;
  • широко використовується у немедичних цілях через свій психотропний ефект.

Алкоголь щороку забирає життя у 3,5 млн. людей. І ця цифра продовжує зростати. Алкоголь викликає багато небезпечних захворювань – онкологічні, інфаркти, інсульти, діабет. 30% дорожньо-транспортних пригод відбувається через пияцтво, насильство, суїцид також поповнюють цю картину. 14% молоді помирає через зловживання алкоголем.

В Україні щороку гинуть до 10 тис. людей, які страждають на алкоголізм. Хвороби печінки – цироз, стеатоз, серцева недостатність, гіпертонія, алкогольна інтоксикація, отруєння неякісними напоями – ось далеко не повний перелік проблем, які забирають життя.


Спроби обмеження легальності алкоголю

Сьогодні прийшло розуміння того, що не можна відносити алкоголь до звичайних товарів. З його вживанням пов’язано багато злочинів, захворювань, смертей. Вводяться обмеження за віком, на поширення реклами, посилюється відповідальність управління транспортом у п’яному вигляді. Деякі країни ввели заборону на продаж алкогольних напоїв у нічний час, відкриваються центри реабілітації для тих, хто страждає від залежності.

Спроби обмежити зловживання спиртним робилися у різний час різними країнами. У Фінляндії 1919 року держава затвердила у себе виняткове право виготовляти, продавати, імпортувати алкогольні напої. В результаті почалося підпільне виробництво, контрабандні постачання з Німеччини та Польщі. Знаючи потрібні слова без проблем, можна було замовити в будь-якому ресторані змішаний з етиловим спиртом чай. Кустарне виробництво спричинило часті отруєння. 1931 року було проведено референдум, скасовано «сухий закон», відкрилися легальні магазини.

В СРСР таких спроб було кілька. Найвідоміша – антиалкогольна кампанія Михайла Горбачова. 1985 року розпочалася масштабна боротьба з пияцтвом. Виготовлення алкоголю сильно скоротилося. Причому, якщо раніше під заборону потрапляли лише міцні напої, з одночасним збільшенням виробництва пива, вина, у цей період скоротилося виготовлення будь-якого алкоголю, вирубувалися виноградники. Також обмежувався час, місце продажу спиртного, за пияцтво, самогоноваріння, поширення загрожувала кримінальна відповідальність.

Вводилася заборона на продаж алкогольних виробів у Норвегії та Ісландії. Під тиском країн, які виробляють і постачають вино – Італія, Іспанія, Франція, які загрожують припинити експорт риби, його скасовували.

Державний контроль за виробництвом алкоголю

Виробництво та продаж алкоголю вже з середньовіччя було державною справою. Питні заклади за всіх часів у всіх країнах забезпечували приплив грошей до бюджету.

У другій половині XIX відбулися зміни у технології виробництва спирту. Його стали виготовляти в спеціальних колонах ректифікації, а не переганяти, як самогон. Таким чином з’явилася можливість отримувати чистіший продукт. Дотримання технології бралося під контроль державою.

Сьогодні свідченням того, що етиловий спирт і напої, що містять його, вироблені з дотриманням вимог і норм, відповідають стандартам якості та безпеки, є ліцензія, що видається державою.

Усі спроби повністю викорінити алкоголізм не приносять результату, алкоголь, як і раніше, легально поширений у всьому світі. До цього призводить те, що державному бюджету вигідно продавати алкоголь, видавати ліцензію на його виробництво, вигідно виділяти гроші на боротьбу з проблемою. Тому, як і раніше, алкоголь доступний, широко розрекламований, будь-які його види можна знайти будь-де.


Вплив алкоголю на людину

Вважається, що наркотики небезпечніші, але через свою доступність напої, що містять етиловий спирт, набагато частіше, ніж наркотики стають причиною інтоксикації, розвитку ускладнень, смертей, нещасних випадків. Також існує небезпека через розпивання технічних рідин, неякісного алкоголю в той період, коли почалася деградація особи та людині байдуже, що вживати.

Після надходження етанолу в організм він починає розщеплюватись і виводитися. Приблизно 90-95% переробляється, інші 5-10% виводяться разом із сечею у тому ж вигляді. Найбільша концентрація в крові людини настає приблизно через годину-півтори після розпиття.

Фізіологічний вплив

Етиловий спирт проникає через клітинну мембрану, змінює всі процеси в клітинах, призводить до їх отруєння, інтоксикації, загибелі. Органи зазнають неоднаковий вплив через те, що їх формують різні види тканин і вони по-різному кровопостачаються. Головний мозок інтенсивніше насичується кров’ю, і відповідно алкоголем, ніж, наприклад, кісткова тканина.

Головним чином уражаються кора мозку, спинний мозок, нервові клітини. У надмірних кількостях спиртне призводить до тяжкого пригнічення нервових центрів, може навіть розвиватися стан коми.

Також страждає печінка, нирки, шлунок, підшлункова залоза. Організм не може справлятися з великою кількістю алкоголю, переробити і вивести його. Настає алкогольна інтоксикація – отруєння. Імунітет людини, яка п’є, послаблюється, з’являються проблеми зі здоров’ям.вплив алкоголю на організм

Психологічний вплив

Також алкоголь впливає на емоційний стан людини, що випиває. У розумних дозах він допомагає розслабитися, робить людину комунікабельною, піднімає настрій. Але постійне вживання спиртного призводить до того, що розвивається звичка, щоб отримати бажаний ефект необхідно збільшувати кількість випитого. Формується залежність.

Зловживання призводять до нервових зривів, тривожності, депресій. Людина почувається винною, нікчемною через те, що не може впоратися зі своєю шкідливою звичкою. Для того, щоб покращити настрій, самопочуття, прийти в норму, доводиться знову вдаватися до вживання спиртного. В результаті розвивається хронічна форма захворювання, впоратися з якою без допомоги нарколога неможливо.

За допомогою міцних напоїв люди намагаються боротися зі стресами, знімати напругу. А ось той факт, що алкоголізм – хвороба та потребує лікування, визнається не всіма, немає достатньої підтримки на державному рівні. Для викорінення алкоголізму потрібно формування правильних життєвих установок серед підлітків, яких потрібно вчити робити вибір на користь здорового життя.

Иванов Александр
Подробнее
Latest posts by Иванов Александр (see all)
Залишилися питання?

Отримайте детальну консультацію абсолютно безкоштовно!

КОНСУЛЬТАЦІЯ