Адреса:

03148, Київ, проспект Леся Курбаса, 1Б, приміщення 326

На даний момент чималий відсоток пацієнтів наркологічних клінік і центрів проходить лікування від спайсів і солей. Сучасні синтетичні наркотики швидко заполонили ринок і виявилися не менш небезпечними, ніж класичні героїн, кокаїн.

Небезпека спайсів і солей для організму

Лікування залежності від спайсів і солей – досить складне завдання. Для діагностики та лікування залежності від опіатів, кокаїну існують відпрацьовані методики. А сіль – це збірна назва групи синтетичних наркотиків, препарати до кінця не вивчені, що ускладнює постановку діагнозу та вибір оптимальної схеми лікування.

Сольові наркотики виробляються у вигляді кристалів, зовні схожі з англійською сіллю (магнезією), сіллю для ванн, звідси назва. За хімічним складом і дією на організм вони близькі до кокаїну й амфетамінів, викликають емоційне збудження, галюцинації. Вживаються в основному шляхом вдихання, як кокаїн, і перорально. Спайс – курильні суміші на основі трави, обробленої синтетичним наркотиком, за дією схожі з марихуаною.

Лікування від спайсів і солей необхідно починати якомога раніше через виражену руйнівну дію синтетичних наркотиків на організм. Проблема в тому, що їх складно виявити в ході стандартних тестів на наркотики. Так, сіль не виявляється стандартними аналізами сечі, необхідна газова хроматографія. Формула солей (дизайнерських наркотиків) і спайсів постійно змінюється, в базах даних ці зміни відображаються далеко не відразу.

Залежність від солей і спайсів вкрай небезпечна:

  • для повного виведення з організму потрібен тривалий час;
  • солі провокують агресивність, підвищення тиску та почастішання пульсу, викликають почуття тривоги та страху аж до параної, систематичне вживання призводить до розвитку специфічних психозів;
  • подібну дію має і спайс, зловживання курильною сумішшю призводить до відмирання клітин головного мозку, передозування викликає різке звуження кровоносних судин, кисневе голодування тканин.

Особливості лікування від спайсів і солей

Споживачі вважають курильну суміш безпечною та переконані, що лікування наркоманії спайси не вимагають. Тому необхідна серйозна мотиваційна робота, щоб переконати пацієнта в серйозності проблеми та необхідності лікування.

Якщо людина поступає в клініку в стані передозування спайсом або солями, проводиться екстрена детоксикація та легенево-серцева реанімація. Таким пацієнтам потрібна більш тривала детоксикація, ніж при вживанні натуральних і напівсинтетичних наркотиків.

Орієнтовна програма лікування від спайсів і солей:

  • щоденні крапельниці до повного очищення організму від наркотиків та їх метаболітів (детоксикація може розтягнутися на тижні, так що вартість лікування досить висока);
  • комплексне обстеження для виявлення супутніх патологій і підтримуюча терапія;
  • бесіди з психологом, мотивація на проходження повного курсу лікування від залежності;
  • курс психологічної реабілітації, когнітивно-поведінкова терапія та інші методики;
  • комплекс заходів з соціальної адаптації пацієнта.

Лікування від спайсів і солей в Києві

У Києві пройти анонімне лікування від спайсів і солей можна в стаціонарі НРЦ «Приват клініка». Це сертифікована приватна наркологічна клініка, де проводиться ефективне лікування різних залежностей із застосуванням сучасних методик. Ціна визначається в індивідуальному порядку, відповідно до обраної програми.