Адреса:

03148, Київ, проспект Леся Курбаса, 1Б, приміщення 326

Один з найпоширеніших напрямків лікування наркоманії – лікування опіумної залежності. Опіати (макове молочко, морфін, кодеїн, героїн) є наркотичними препаратами з найдавнішою історією. Вони дуже поширені, тому в НРЦ «Приват клініка» часто звертаються, щоб пройти курс лікування опійної залежності.

Дія опіатів на організм

Лікування опіумної залежності складається з подолання фізичної та психологічної залежності від опіатів. Опіати за дією схожі з ендорфінами, гормонами задоволення. Вони зв’язуються з опіатними та дофаміновими рецепторами, блокують больові відчуття, замість цього викликають ейфорію. Прагнення знову пережити насолоду, безтурботний стан лежить в основі розвитку психологічної залежності. Коли дія наркотику припиняється, на зміну ейфорії, емоційному підйому приходить депресія, спустошеність.

Фізична залежність розвивається, коли в організмі припиняється вироблення ендорфінів, які забезпечують захист від стресу, больового синдрому. Природний механізм блокування болю порушується, вгамувати його можна тільки шляхом прийому чергової дози, утримання призводить до ломки (абстиненції).

Особливості лікування опіумної залежності

Лікування залежності від опіуму, як правило, починається з детоксикації та купірування синдрому відміни. Поряд з класичною методикою детоксикації застосовується специфічна, до якої вдаються тільки при лікуванні опійної залежності – УШОД, ультрашвидка опіоїдна детоксикація. УШОД:

  • проводиться під загальним наркозом, тому деяким пацієнтам протипоказана;
  • триває 6-8 годин, поки аналізи не виявлять відсутність метаболітів опіоїдів у сечі;
  • полягає у введенні великих доз антагоністів опіоїдних рецепторів (налоксон, налтрексон);
  • максимально скорочує тривалість абстинентного синдрому;
  • забезпечує несприйнятливість організму до наркотиків на найближчі 1-3 доби, створює умови для подальшого лікування опійної залежності.

УШОД є успішним стартом програми лікування та реабілітації в осіб з високим рівнем мотивації на лікування опіумної залежності. Забезпечити таку мотивацію допомагає робота психолога з пацієнтом. Після детоксикації може бути показана загальнозміцнююча медикаментозна та фізіотерапія, озонотерапія, плазмаферез.

Для пом’якшення опійної абстиненції також можуть застосовуватися альфа-2-адреноміметики, психотропні препарати, ряд апаратних процедур. На вартість лікування опіумної залежності впливають обрана схема детоксикації, програма реабілітації.

Лікування опіумної залежності в Києві

У нашій наркологічній клініці в Києві можна пройти анонімне лікування опіумної залежності з подальшою повною реабілітацією. Проводяться всі етапи лікування:

  • детоксикація та зняття ломки;
  • медикаментозне кодування – курс лікування антагоністами опіоїдних рецепторів, які блокують дію опіатів на організм і роблять безглуздим вживання наркотиків з метою отримання задоволення;
  • психотерапія, подолання психологічної залежності шляхом участі в групових тренінгах, програмі 12 кроків, проведення індивідуальних сеансів;
  • реабілітація, ресоціалізація, підготовка пацієнта до повернення в суспільство, робота з членами сім’ї.

Лікування ефективне, застосовуються прогресивні методики, сучасні препарати. Для кожного пацієнта розробляється індивідуальна програма, від якої залежить ціна та тривалість лікування.