Ліцензія

МОЗ України №574/0/14-19

Перший етап лікування алкогольної залежності – детоксикація від алкоголю. Це комплекс процедур, які полегшують стан пацієнта, дозволяють подолати залежність на фізичному рівні та закладають основу для подальших терапевтичних заходів.

Цілі детоксикації від алкоголю

В процесі природної детоксикації від алкоголю головна роль відводиться печінці. Її ферменти розщеплюють етанол на складові, які потім виводяться з організму. Саме токсичні продукти розпаду алкоголю викликають симптоми похмілля – головний біль, запаморочення, нудоту. При систематичному зловживанні спиртним, запоях печінка не справляється з навантаженням і метаболіти етанолу накопичуються в крові. Вони поступово руйнують клітини різних тканин, що призводить до дисфункцій ряду органів і систем.

Детоксикація від алкоголю необхідна на різних стадіях алкоголізму, при знятті гострих станів і послідовному проведенні комплексного лікування.

  1. Детоксикація від алкогольного сп’яніння затребувана, коли необхідно терміново протверезіти, перервати запій.
  2. Коли сп’яніння вже пройшло, детоксикація від алкоголю та продуктів його розпаду допомагає полегшити похмільний синдром. Організм очищається від речовин, що викликають неприємні, хворобливі відчуття.
  3. Синдром відміни (абстинентний) розвивається, коли організм, що звик до алкоголю, не отримує чергову дозу. У результаті глибокої детоксикації відновлюється нормальний метаболізм і фізіологічна потреба в алкоголі зникає.
  4. В ході детоксикації від алкоголю усувається руйнівна дія токсинів на органи та системи, створюються передумови для оздоровлення організму.

Види та методи

Залежно від тяжкості інтоксикації, загального фізичного та психічного стану хворого детоксикація від алкоголю може проводитися в стаціонарі або вдома. Якщо її проводять фахівці приватної наркологічної клініки, лікування в будь-якому випадку анонімне. Ціна детоксикації від алкоголю залежить від її виду, який відповідає ступеню тяжкості стану пацієнта:

  • первинна – при легкому отруєнні, зазвичай показана на 1 стадії алкоголізму;
  • інтенсивна – при вираженій інтоксикації з похмільним синдромом;
  • глибока – при вираженому порушенні водно-сольового балансу внаслідок тривалого запою.

Основні методи детоксикації від алкоголю:

  • медикаментозні – крапельне введення або пероральний прийом препаратів, які зв’язують і виводять метаболіти спиртного, заповнюють об’єм крові, нормалізують водно-електролітний баланс;
  • апаратні – внутрішньовенне лазерне очищення крові, плазмаферез, гемосорбція, гемодіаліз.

Найбільш ефективне лікування забезпечує комбінація різних методів.

Детоксикація від алкоголю в Києві

Жителі Києва для проведення детоксикації від алкоголю та проходження подальшого лікування можуть звернутися в НЦ «Приват клініка». До переваг лікування тут відносяться застосування ефективних сучасних методів, комфортні умови, індивідуальний підхід, доступна вартість.