Ліцензія

МОЗ України №574/0/14-19

Гарантована допомога навіть у найважчих випадках!

Клініка НЦ "ПРИВАТ КЛІНІКА"

працює цілодобово без вихідних

Лікування від марихуани – один із напрямків лікування наркотичної залежності. Марихуана – наймасовіший наркотик, відносно недорогий, в ряді країн легалізований. Широкому поширенню препаратів конопель також сприяє думка про їх безпеку. Багато хто впевнений, що лікування від марихуани не потрібно, оскільки вона не викликає звикання та залежності, але це омана.

Небезпека вживання марихуани

Конопля (канабіс) містить різні канабіноїди, речовини, які впливають на роботу головного мозку та ряд процесів в організмі. Найбільш активним серед них є тетрагідроканнабінол (ТГК), що викликає ейфорію, збудження, яке може переходити в стан напруженості, занепокоєння. В кількісному відношенні головною діючою речовиною марихуани є каннабідиол (КБД) з протилежною дією – гальмування процесів, що протікають у нервовій системі, зниження тривожності.

Марихуана загострює всі відчуття, посилює апетит, стимулює вироблення серотоніну та дофаміну, викликає барвисті марення наяву, псевдогалюцинації. Найпоширеніші наслідки прийому цього наркотику та причини, через які потрібне лікування від марихуани:

 • зростає тривожність, можливі панічні атаки, параноя;
 • через припинення природного вироблення гормонів радості відмова від канабісу призводить до розвитку депресії;
 • для даної залежності типовий синдром втрати мотивації, апатія, відмова від раніше наявних життєвих цілей;
 • знижуються інтелектуальні функції;
 • великий ризик розвитку психозів, гашишного делірію, шизофренії, особливо в осіб з генетичною схильністю;
 • розлади репродуктивної функції;
 • спостерігаються флешбеки – стан наркотичного сп’яніння без прийому наркотику.

У 9% людей навіть епізодичне вживання препаратів коноплі призводить до розвитку залежності, коли потрібне лікування від марихуани. При регулярному вживанні ризик розвитку залежності зростає. Для розвитку психологічної залежності потрібно 2-5 років, при стажі вживання 5-10 років вона переходить у фізичну.

Особливості лікування залежності від марихуани

До думки про необхідність лікування від марихуани зазвичай приходять пацієнти зі стажем вживання 10 років і більше, після неодноразових спроб самостійно кинути курити або вживати коноплі в іншому вигляді. На більш ранній стадії в наркологічну клініку зазвичай звертаються близькі хворих. Самі вони переконані, що до лікування наркоманії марихуана не має ніякого відношення, наркотик легкий, нешкідливий, кинути можна в будь-який момент. Тому лікування від марихуани починається з мотиваційної роботи. Пацієнта потрібно переконати в наявності проблеми та необхідності лікування.

Специфічних медикаментів для лікування залежності від марихуани не існує. Основні складові лікування від марихуани:

 • детоксикація від канабіноїдів, які надовго затримуються в жировій тканині, головному мозку та інших внутрішніх органах;
 • прийом препаратів для нормалізації психоемоційної сфери, компенсації дефіциту серотоніну та дофаміну на тлі синдрому відміни;
 • лікування супутніх патологій;
 • групова та індивідуальна психотерапія, психологічна та соціальна реабілітація.

НЦ «Приват Клініка» проводить ефективне лікування від марихуани в Києві. Обстеження та лікування анонімне, вартість залежить від стажу й особливостей вживання, стадії залежності, наявних ускладнень. Записатися на прийом, уточнити ціни, отримати безкоштовну консультацію можна за телефоном.

Иванов Александр
Подробнее
Latest posts by Иванов Александр (see all)
Залишилися питання?

Отримайте детальну консультацію абсолютно безкоштовно!