Адреса:

03148, Київ, проспект Леся Курбаса, 1Б, приміщення 326

Героїноманія – найпоширеніший різновид опійної наркоманії, тому лікування героїнової залежності входить в перелік найбільш затребуваних послуг наркологічних клінік.

Специфіка героїнової залежності

Лікування від героїнової залежності складне та тривале, оскільки цей наркотик швидко викликає звикання, а скасування супроводжується болісною ламкою. В організмі здорової людини виробляються ендорфіни, які знижують сприйнятливість до болю. Героїн – наркотичний анальгетик, він впливає на ті самі рецептори, але значно сильніше, й організм приходить до висновку, що у виробленні ендорфінів немає потреби. Крім знеболюючого героїн чинить седативний, заспокійливий ефект. Але приймають його в основному заради вираженої ейфорії, яку викликає цей препарат.

Лікування героїнової залежності вкрай важливе, оскільки героїн дуже небезпечний:

  • залежність розвивається за 2-3 прийоми;
  • препарат пригнічує дихальний центр, під його дією падає тиск, сповільнюється пульс, а передозування може спровокувати зупинку дихання, серцевої діяльності, кому та смерть;
  • зворотним боком анальгезуючого та седативного ефекту героїну є больовий синдром і тривожність в проміжках між прийомами;
  • ефект короткочасний, симптоми абстиненції проявляються вже через кілька годин після прийому, що змушує шукати чергову дозу;
  • толерантність до героїну швидко підвищується, для зняття ломки та відчуття ейфорії потрібна все більша доза;
  • при відсутності лікування героїнова залежність часто переходить в полінаркоманію, хворі змішують різні препарати, щоб полегшити синдром відміни;
  • абстиненція болісна, з м’язовими болями, судомами, розладами травлення, тривале утримання загрожує розвитком психозів.

Принципи лікування героїнової залежності

Лікування залежності від героїну проводиться в кілька етапів. Спочатку організм очищається від наркотику та його метаболітів. Якщо пацієнт надходить в клініку з передозуванням, необхідна екстрена детоксикація – промивання шлунку, форсований діурез, механічне апаратне очищення крові. Детоксикаційні процедури доповнюються загальнозміцнюючими, прийомом препаратів для нормалізації метаболізму та стану нервової системи.

Для швидкого усунення абстинентного синдрому пацієнта занурюють у наркотичний сон і впливають на опіоїдні рецептори мозку препаратами-антагоністами. Така процедура називається ультрашвидкою опіоїдною детоксикацією. Ці ж препарати (налтрексон, налоксон) застосовуються для подальшого лікування героїнової залежності. Вони нейтралізують вплив героїну на опіоїдні рецептори, унеможливлюють досягнення ейфорії.

Детоксикація та медикаментозне кодування-важлива, але не головна складова лікування героїнової залежності. Значно важливіше подолати психологічну залежність, а для цього потрібно виявити причини, які підштовхнули людину до вживання героїну. В ході бесід, консультацій, тренінгів формується система цінностей, в якій немає місця для  наркотиків, пацієнт проходить ресоціалізацію, повертається до сім’ї, роботи.

НРЦ «Приват клініка» проводить ефективне анонімне лікування героїнової залежності в Києві. Для кожного пацієнта розробляється індивідуальна програма, так що вартість лікування може варіюватися. Зокрема, ціна залежить від стажу вживання, тяжкості інтоксикації та абстиненції.