Ліцензія

МОЗ України №574/0/14-19

Гарантована допомога навіть у найважчих випадках!

Клініка НЦ "ПРИВАТ КЛІНІКА"

працює цілодобово без вихідних

Героїноманія – найпоширеніший різновид опійної наркоманії, тому лікування героїнової залежності входить в перелік найбільш затребуваних послуг наркологічних клінік.

Специфіка героїнової залежності

Лікування від героїнової залежності складне та тривале, оскільки цей наркотик швидко викликає звикання, а скасування супроводжується болісною ламкою. В організмі здорової людини виробляються ендорфіни, які знижують сприйнятливість до болю. Героїн – наркотичний анальгетик, він впливає на ті самі рецептори, але значно сильніше, й організм приходить до висновку, що у виробленні ендорфінів немає потреби. Крім знеболюючого героїн чинить седативний, заспокійливий ефект. Але приймають його в основному заради вираженої ейфорії, яку викликає цей препарат.

Лікування героїнової залежності вкрай важливе, оскільки героїн дуже небезпечний:

  • залежність розвивається за 2-3 прийоми;
  • препарат пригнічує дихальний центр, під його дією падає тиск, сповільнюється пульс, а передозування може спровокувати зупинку дихання, серцевої діяльності, кому та смерть;
  • зворотним боком анальгезуючого та седативного ефекту героїну є больовий синдром і тривожність в проміжках між прийомами;
  • ефект короткочасний, симптоми абстиненції проявляються вже через кілька годин після прийому, що змушує шукати чергову дозу;
  • толерантність до героїну швидко підвищується, для зняття ломки та відчуття ейфорії потрібна все більша доза;
  • при відсутності лікування героїнова залежність часто переходить в полінаркоманію, хворі змішують різні препарати, щоб полегшити синдром відміни;
  • абстиненція болісна, з м’язовими болями, судомами, розладами травлення, тривале утримання загрожує розвитком психозів.

Принципи лікування героїнової залежності

Лікування залежності від героїну проводиться в кілька етапів. Спочатку організм очищається від наркотику та його метаболітів. Якщо пацієнт надходить в клініку з передозуванням, необхідна екстрена детоксикація – промивання шлунку, форсований діурез, механічне апаратне очищення крові. Детоксикаційні процедури доповнюються загальнозміцнюючими, прийомом препаратів для нормалізації метаболізму та стану нервової системи.

Для швидкого усунення абстинентного синдрому пацієнта занурюють у наркотичний сон і впливають на опіоїдні рецептори мозку препаратами-антагоністами. Така процедура називається ультрашвидкою опіоїдною детоксикацією. Ці ж препарати (налтрексон, налоксон) застосовуються для подальшого лікування героїнової залежності. Вони нейтралізують вплив героїну на опіоїдні рецептори, унеможливлюють досягнення ейфорії.

Детоксикація та медикаментозне кодування-важлива, але не головна складова лікування героїнової залежності. Значно важливіше подолати психологічну залежність, а для цього потрібно виявити причини, які підштовхнули людину до вживання героїну. В ході бесід, консультацій, тренінгів формується система цінностей, в якій немає місця для  наркотиків, пацієнт проходить ресоціалізацію, повертається до сім’ї, роботи.

НЦ «Приват клініка» проводить ефективне анонімне лікування героїнової залежності в Києві. Для кожного пацієнта розробляється індивідуальна програма, так що вартість лікування може варіюватися. Зокрема, ціна залежить від стажу вживання, тяжкості інтоксикації та абстиненції.

Иванов Александр
Подробнее
Latest posts by Иванов Александр (see all)
Залишилися питання?

Отримайте детальну консультацію абсолютно безкоштовно!

КОНСУЛЬТАЦІЯ