Адреса:

03148, Київ, проспект Леся Курбаса, 1Б, приміщення 326

УБОД: ультрашвидка опіоїдна детоксикація

Абстинентний синдром у людей, залежних від важких наркотиків опіоїдної групи – героїну, кодеїну, дезоморфина і метадону – розвивається вже через 8-10 годин. У наркозалежного спостерігаються такі симптоми: кишкові спазми, судоми, що тягнуть болі в серці, ниючий дискомфорт в м’язах і кістках, чхання, блювання, діарея, сльозо і слинотеча, інтенсивне потовиділення, безсоння, важка депресія і … смерть.

При звичайній клінічній детоксикації симптоми слабшають і абстиненція завершується швидше, але тяжке нездужання турбує хворого ще довго. Щоб полегшити ломку, в кінці минулого століття була створена методика УБОД. Наркологи вводять внутрішньовенно препарат Налтрексон (Налоксон). Речовина швидко проникає в мозок і очищає рецептори нервових клітин від наркотику. При цьому у людини дуже сильно і різко загострюється ломка. Щоб захистити пацієнта від болю, його занурюють в медикаментозний сон. Інші можливі симптоми запобігають, вводячи в кров наркозалежного протидіарейні і протиблювотні препарати.

Ультрашвидка опіоїдна детоксикація дозволяє скоротити абстиненцію до 4-6 годин. Прокидаючись, наркозалежний відчуває лише легке нездужання. Його організм відновлюється остаточно вже через кілька годин. Препарат Налоксон повністю нівелює тягу до наркотиків на пару днів. Поки речовина активно впливає на нервові клітини, воно нейтралізує опіати. Ультрашвидка детоксикація підходить для позбавлення від абстинентного синдрому у наркоманів зі стажем, які багаторазово і безрезультатно проходили спеціальне лікування. Згідно зі статистикою, ця методика більш ніж в 2 рази підвищує кількість ремісій, за умови що після детоксу хворий пройшов повноцінну реабілітацію.

УБОД: ціна здоров’я

Ультрашвидку детоксикацію проводять тільки під наглядом досвідчених фахівців. Вона має безліч протипоказань:

  • ішемічна хвороба;
  • перенесені інфаркти, інсульти;
  • гіпертонія;
  • інфекції в стадії загострення або гострі респіраторні захворювання.

В процесі УБОД організм переживає норадреналіновий криз: всі органи і системи працюють під навантаженням. Перед процедурою лікарі беруть у пацієнта аналізи (загальні і спеціальні), а також роблять рентген легенів і електрокардіографію. 

Процес обстеження займає півдня. Якщо фахівці укладуть, що організм залежного витримає екстрене втручання, то його переводять в реанімацію. Процедура виконується за участю анестезіолога-реаніматолога і нарколога. Коли пацієнт занурюється в наркоз, його підключають до апарату штучної вентиляції легенів. Потім в кров вводять препарат, після чого починається детоксикація. Вже через дві години симптоми стихають і зникають. Коли в сечі хворого перестає виявлятися наркотик, його відключають від ШВЛ і виводять з наркозу.

Якщо ваша близька людина переживає період абстиненції і має чималий стаж вживання, лікарі наркологічної клініки можуть порекомендувати вам УБОД. Ціна в Києві – наркологічний центр «Приват клініці» повністю себе виправдовує: дієва детоксикація буде проведена під наглядом досвідчених фахівців і з застосуванням сучасної апаратури.

Дивитися також: Детоксикація від наркотиків, Детоксикація від алкоголізму