Ліцензія

МОЗ України №574/0/14-19

Гарантована допомога навіть у найважчих випадках!

Клініка НЦ "ПРИВАТ КЛІНІКА"

працює цілодобово без вихідних

В останні роки перед наркологами все частіше постає завдання лікування підліткового алкоголізму. Для несформованого організму алкоголь навіть в невеликих дозах вкрай небезпечний, а дитячий алкоголізм розвивається в рази швидше, ніж захворювання у дорослих. При цьому дитина значно швидше звикає до спиртних напоїв і швидко набуває запійний стадію.

Якщо доросла людина стає хронічним алкоголіком за 5-10 років, то у дітей і підлітків цей згубний процес протікає в 4 рази швидше. Тому дуже важливо вчасно почати лікування алкоголізму, щоб зупинити патологічний процес і повернути дитину до повноцінного здорового життя.

Специфіка підліткового алкоголізму

Зазвичай за допомогою до фахівців звертаються стурбовані батьки, які помічають, що від дитини часто пахне спиртним, координація рухів порушена, поведінка стає неадекватною. Проводиться анонімне обстеження, результати якого часто невтішні: потрібно лікування дитячого алкоголізму. Початковий етап розвитку недуги у підлітків, які випивають в середньому раз в тиждень, розвивається менше ніж за рік. Для формування стійкої залежності досить 2-3 років систематичного пристрасті до алкогольних напоїв.

Крім швидкого формування і стрімкого прогресування дитячий алкоголізм має такі особливості:

  • згубну пристрасть до пивних напоїв;
  • на початку підліток приймає алкоголь виключно в компанії друзів, поодинці п’є вкрай рідко; 
  • абстинентний синдром проявляється вегетативними розладами – блідістю, падінням тиску. Алкогольні психози, депресія для підлітків не характерні і є ознакою важкої форми, якої проявляєтьсяпідлітковий алкоголізм. Лікування в Києві в такому випадку можливо тільки в умовах стаціонару;
  • довго зберігаються захисні реакції організму у вигляді нудоти, блювоти, що перешкоджає розвитку запоїв.

Специфічні симптоми не такі виражені, як у дорослих, а деформацію особистості та зміна поведінки часто списують на перехідний вік. Тому бувають проблеми зі своєчасною постановкою діагнозу і стартом лікування на ранній стадії.

Дивіться також: Лікування пивного алкоголізму

Лікування алкоголізму у підлітків: сучасні підходи

Початок корекції і лікування дитячого алкоголізму ускладнюється через низку причин:

  • дуже складно отримати добровільну згоду через заперечення проблеми. Анозогнія, тобто нездатність об’єктивно оцінити свій стан і визнати аддикцию, у підлітків виражена в більшій мірі, ніж у дорослих;
  • закон забороняє примусове лікування підлітків без офіційної згоди батьків, а отримати таку згоду не завжди вдається, тому що пити найчастіше починають діти з неблагополучних сімей;
  • якщо для лікування підліткового алкоголізму потрібно систематичний прийом медикаментозних препаратів, пацієнта не вдається ні примусити, ні переконати добровільно приймати їх;
  • медикаментозне кодування, умовно-рефлекторна терапія в цьому віці дуже небезпечні;
  • обов’язковою умовою ефективної реабілітації є повна ізоляція від компанії питущих однолітків, а для цього може знадобитися зміна місця проживання, навчання.

Підлітковий алкоголізм: як проходить лікування в Києві

Фахівці НЦ «Приват клініка» забезпечують сучасне і ефективне лікування підліткового алкоголізму в Києві. Основний метод, який ми використовуємо – психотерапія, формування мотивації, нових установок і системи цінностей.

Медикаментозне лікування зводиться до детоксикації та полегшення симптомів, загальнозміцнюючу терапії. Ціна залежить від програми, розуміючи всю важливість лікування підліткового алкоголізму, клініка проводить його за доступною вартості.

Лікування підліткового алкоголізму - 2
Подробнее
Latest posts by Иванов Александр (see all)
Залишилися питання?

Отримайте детальну консультацію абсолютно безкоштовно!