Ліцензія

МОЗ України №574/0/14-19

Лікування залежності від амфетаміну

До переліку послуг, які надає НЦ «Приват клініка», входить лікування залежності від амфетаміну. Амфетамінова залежність – поширена проблема наших днів. Похідні фенілалкіламіну (амфетаміни) є синтетичними аналогами кокаїну, одного з найнебезпечніших наркотиків.

Дія амфетамінів на організм

Лікування залежності від амфетаміну найчастіше потрібне особам, діяльність яких пов’язана з інтенсивними фізичними або розумовими навантаженнями – спортсменам, водіям-далекобійникам, бізнесменам, студентам. Амфетамін та його аналоги – сильнодіючі стимулятори, які викликають відчуття приливу сил і енергії, ясності та гостроти розуму, емоційного підйому, впевненості в собі, знімають втому, підвищують лібідо.

Багато хто починає вживати їх заради підбадьорливого, стимулюючого ефекту. Амфетамінове наркотичне сп’яніння триває 6-12 годин, довше, ніж після кокаїну, але й абстинентний синдром більш тривалий. Коли дія наркотику припиняється, на зміну бадьорості, психоемоційному підйому приходить занепад сил, депресія, апатія, виражений дискомфорт. Щоб позбутися цих відчуттів, людина приймає чергову дозу, виникає ризик передозування.

Якщо не провести лікування від амфетаміну з екстреною детоксикацією, розвивається психоз з перезбудженням, маренням переслідування, галюцинаціями, припадками типу епілептичних. Синдром відміни амфетаміну проявляється депресією, вираженою тривожністю, невгамовним голодом, посмикуванням та тремором, можливі суїцидальні спроби.

Як проводиться лікування залежності від амфетаміну

В наркологічну клініку часто надходять пацієнти з передозуванням амфетаміну. Анонімне лікування залежності від амфетаміну в такій ситуації починається з невідкладних заходів з усунення наслідків передозування:

  • пацієнта знерухомлюють, щоб він не травмував себе або оточуючих;
  • вводяться внутрішньовенно седативні протисудомні препарати (діазепам), при виражених симптомах психозу – нейролептики (галоперідол);
  • виконуються холодні обгортання для зниження температури тіла;
  • ставляться крапельниці з сольовими розчинами для детоксикації та препаратами для нормалізації тиску, серцевої діяльності.

У пацієнтів із залежністю від амфетаміну лікування починається з купірування гострого стану, вартість послуг залежить від препаратів, що використовуються, тривалості заходів. Важлива умова успішного лікування залежності від амфетаміну – одномоментна відміна препарату. У зв’язку з цим доводиться усувати прояви синдрому відміни. Для амфетамінової абстиненції нехарактерний виражений больовий синдром, як при відміні опіатів, основна її складова – психічні розлади. Тому призначають бензодіазепіни, антипсихотичні препарати. Також необхідна підтримуюча терапія, прийом імуностимуляторів, нормалізація роботи внутрішніх органів.

Специфічних препаратів для медикаментозного кодування при амфетаміновій залежності не існує, тому подальше лікування залежності від амфетаміну зводиться до психотерапії, формування установок на відмову від наркотику. Для подолання психологічної залежності від амфетаміну важливо скорегувати режим роботи, рівень навантаження так, щоб людині в подальшому не доводилося вдаватися до стимуляторів.

Наш наркологічний центр в Києві проводить за доступними цінами ефективне лікування залежності від амфетаміну з подальшою реабілітацією.