Адреса:

03148, Київ, проспект Леся Курбаса, 1Б, приміщення 326

Алкоголізм: стадії деградації організму

Алкоголізм – це фізична і психологічна залежність від спиртного. Основними симптомами цього захворювання є наявність абстинентного синдрому, відсутність контролю прийому спиртного з боку залежного, а також ураження внутрішніх органів і психіки. Алкоголізм розвивається поступово – в той час як на першому етапі людина просто вживає алкоголь «за наявності приводу», на останньому він вже перестає усвідомлювати себе. Експерти виділяють чотири стадії алкоголізму.

Продромальний період – побутове пияцтво

Залежний приймає спиртне час від часу, «ситуативно», але рідко напивається до втрати пам’яті. Як правило, він п’є в компанії (якщо починає шукати товариша по чарці – це вже інша стадія). Зазвичай на наступний день після «вечірки» люди, які перебувають на продромальной стадії, не відчувають бажання «продовжити банкет». Побутовий п’яниця може відмовитися від своєї звички зусиллям волі. Симптоми алкоголізму на нульовій стадії не надто виражені.

побутове пияцтво

Перша стадія – психічна залежність

Людина відчуває дуже сильну тягу до алкоголю. Бажання випити то з’являється, то на деякий час зникає. Але коли алкоголь все-таки потрапляє в руки до залежного, він втрачає над собою контроль. Алкоголік починає придумувати виправдання для кожної «пиятики» (святкували День Бабака, не вистачає чогось в житті, треба було розслабитися в п’ятницю, знімав стрес після роботи). Хворому вже доводиться збільшувати дозу спиртного, тому він випиває в 2-3 рази більше, ніж раніше.

Перша стадія може тривати дуже довго, але за умови щоденного прийому алкоголю вона переростає в другу вже через 5-10 місяців. Іноді після першої відразу настає третя стадія. Лікування жіночого алкоголізму обов’язково потрібно починати вже на цьому етапі, адже жінки «переходять» на другий етап всього за 1-2 роки.

Друга стадія – фізична залежність

Людина, що перебуває на другій стадії, вже не може нормально працювати і діяти без звичної дози. Після прийому невеликої кількості алкоголю він відразу втрачає контроль над кількістю випитого. У стані сп’яніння залежний поводиться небезпечно, агресивно і непередбачувано. Можливий психоз (галюцинації). Алкоголіки з «органічним порушенням» страждають від абстинентного синдрому, ознаками якого є спрага, м’язова тремтіння, втрата апетиту, безсоння, головний біль і нічні кошмари. Стадія триває від 5 до 15 років. За умови початку лікування алкоголізму на цьому етапі можна запобігти деградації особистості і домогтися стійкої ремісії.

Запущений алкоголізм

Запущений алкоголізм: симптоми третьої стадії

Хворий вживає алкоголь щодня і п’яніє навіть від маленької дози. Його особистість стрімко деградує. У залежного спостерігаються незворотні зміни психіки, а також можуть з’явитися: алкогольний цироз і гепатит, енцефалопатія, когнітивні порушення, припадки, паралічі і парези, порушення координації рухів і т.д.

Лікування можливо на будь-який з стадій, але чим довше людина п’є, тим більше часу і зусиль йому доведеться докласти, щоб впоратися з тяжкою недугою. Наркологічний центр в Україні «ПРИВАТ-КЛІНІКА» надає ефективне лікування від кращих фахівців.

Leave a Comment

(0 Comments)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *