Ліцензія

МОЗ України №574/0/14-19

Професійне лікування алкоголізму
 • Ми займаємося лікуванням алкоголізму більше 15-ти років
 • Ми зібрали кращу команду професіоналів
 • Ми ліцензоване Міністерством охорони здоров’я заклад
 • Ми застосовуємо найефективніші сучасні методики
 • Ваша проблема має рішення у нас в клініці

Гарантована допомога навіть у найважчих випадках!

Клініка НЦ "ПРИВАТ КЛІНІКА"

працює цілодобово без вихідних

Алкогольне отруєння – симптоми та лікування

Алкогольне отруєння – це гостра інтоксикація, спричинена великою кількістю спиртного чи напоїв низької якості. Погане самопочуття, викликане надмірним обсягом випитого, настає у людей, які не зловживають постійно. Токсична дія неякісних замінників спирту частіше вражає алкоголіків зі стажем. Не розпочате вчасно лікування алкогольного отруєння може скінчитися смертю потерпілого.


Коли потрібне лікування алкогольного отруєння

Алкогольне отруєння, являється основним наслідком розпивання міцних напоїв в непомірних кількостях. До такого стану можна віднести будь-яке сп’яніння. При цьому якщо воно переходить у важку стадію, коли можуть початися серйозні збої у функціонуванні органів, необхідна медична допомога. Крім того, вживання напоїв, що містять не призначені для споживання інгредієнти, наприклад, метиловий спирт, вимагає негайної госпіталізації.

Обставинами, що збільшують ризик розвитку ускладнень, є:

 • прийом спиртного на порожній шлунок;
 • серйозні порушення роботи нирок, шлунку, печінки, інших органів, що беруть участь у виведенні з організму токсичних речовин;
 • вироблення недостатнього обсягу необхідних розщеплення етанолу ферментів;
 • спільний прийом алкоголю та психотропними препаратами;
 • розпивання технічного спирту, інших не призначених цього речовин.

Люди, які передбачають інтоксикацію у потерпілого, повинні знати, що робити при алкогольному отруєнні. Початкова, перша стадія не становить загрози. Лікарська допомога не потрібна. Достатньо не давати більше пити, укласти спати. Більш важкі стадії вимагають наркологічної допомоги – вдома чи стаціонарі, залежно від проявів. Рішення про госпіталізацію ухвалює бригада, яка приїхала на виклик.
лікування алкогольного отруєння


Симптоми алкогольного отруєння

Отруєння, на відміну від звичайного похмілля, починає проявляти себе дуже швидко. Випиваючи на вечірці у колі друзів, люди не завжди можуть зрозуміти, що перебрали, раптом починають почуватися дуже погано. Симптоми отруєння алкоголем виявляються залежно від стадії:

 • перша стадія. Концентрація етанолу у крові не перевищує 1,5 проміле. Випив стає неприродно товариським, балакучим, серцебиття, дихання частішають, порушується дрібна моторика. Надання медичної допомоги не потрібне;
 • середня стадія настає при вмісті спирту до 2,5 проміле у крові. Уповільнюється мова, виникає неадекватна, агресивна реакція. Підвищений настрій змінюється смутком, небалакучістю, пригніченістю. Може початися сильне блювання, з’явитися біль у животі. Виведення токсинів, очищення організму може бути здійснено в домашніх умовах. Найчастіше людину не направляють у стаціонар;
 • тяжка стадія. Концентрація спирту у крові понад 2,5 проміле. Головні ознаки – втрата свідомості, бліда шкіра, піт, безперервне блювання. Можливі напади епілепсії, зупинка дихання, порушення серцевого ритму. Така інтоксикація є серйозною загрозою для життя, що потребує терапії в стаціонарних умовах.

Якщо настає важке отруєння алкоголем, симптоми свідчать, що людині дуже погано, можуть розвинутися дуже важкі патології. Сурогатні напої можуть призводити до втрати зору, розвитку панкреатичного некрозу, інсульту, серцевої, ниркової недостатності. При підозрі на отруєння технічними рідинами потрібне поміщення у стаціонар навіть якщо не спостерігається прямих проявів.


Лікування алкогольного отруєння

Алкогольне отруєння потребує допомоги у тих випадках, коли йдеться про середні, тяжкі порушення. Легкі інтоксикації можна усунути ентеросорбентами, рясним питвом, забезпеченням спокою. Людина повинна лягти спати, після пробудження добре допомагають трав’яні чаї, натуральні соки, сольові розчини для запобігання зневодненню, головний біль можна знімати анальгетиками. Якщо має місце алкогольне отруєння, симптоми та лікування не дають потрібного ефекту – слід звернутися до медиків. Отруєння середньої тяжкості, важкі, вживання неякісних напоїв, технічного спирту мають лікуватись фахівцями в Україні.

Прибувши на виклик, фахівці зроблять пацієнтові промивання шлунку, застосують необхідні заходи для зняття гострих станів, що загрожують життю. Далі, залежно від ситуації, буде прийнято рішення про необхідність госпіталізації. У стаціонарі є можливість організувати якісну діагностику, цілодобове спостереження, вчасно вжити реанімаційних заходів.


Як зняти алкогольне отруєння в домашніх умовах

До приїзду лікарів оточуючі, запідозривши алкогольне отруєння, повинні знати, що робити. Слід дати випити багато води, розчину перманганату калію (марганцівки), викликати блювоту. Якщо людина знепритомніла необхідно укласти її на бік, контролювати, щоб вона не перекинулася на спину, не захлинулась блювотними масами.

Лікування середніх ступенів може здійснюватися вдома у Києві та інших містах України. Бригада наркологів має у своєму розпорядженні необхідне обладнання, проведе огляд, зробить кардіограму. Якщо не будуть виявлені стани, що загрожують життю, госпіталізація не буде потрібна. Пацієнту промивають шлунок, ставлять крапельницю з адсорбентами, препаратами, що прискорюють метаболізм, виведення токсинів, снодійними засобами. Після процедури будуть надані рекомендації, залишені потрібні медикаменти.

Не варто відкладати – інтоксикація може призвести до тяжких наслідків. Своєчасна допомога, приїзд лікарів врятують життя. Комплексна програма лікування за кілька днів відновить нормальне самопочуття.

Иванов Александр
Подробнее
Latest posts by Иванов Александр (see all)
Залишилися питання?

Отримайте детальну консультацію абсолютно безкоштовно!

КОНСУЛЬТАЦІЯ