Ліцензія

МОЗ України №574/0/14-19

Професійне лікування алкоголізму
 • Ми займаємося лікуванням алкоголізму більше 15-ти років
 • Ми зібрали кращу команду професіоналів
 • Ми ліцензоване Міністерством охорони здоров’я заклад
 • Ми застосовуємо найефективніші сучасні методики
 • Ваша проблема має рішення у нас в клініці

Гарантована допомога навіть у найважчих випадках!

Клініка НЦ "ПРИВАТ КЛІНІКА"

працює цілодобово без вихідних
белая горячка или алкогольный делирий

Біла гарячка (алкогольний делірій): ознаки, перша допомога, лікування

Біла гарячка – це психоз, який розвивається протягом декількох днів після різкої відміни алкоголю при його надмірному вживанні напередодні. Найчастіше цей стан виникає на другий або третій стадії алкоголізму.

Така реакція організму на брак алкоголю також відома в народі як “білочка” або “білка“. Мовою медицини – це алкогольний делірій або алкогольний психоз.

Біла гарячка не може виникнути під впливом алкоголю. Алкогольний делірій розвивається від одного до шести днів після синдрому відміни. Терміни залежать від різних факторів: віку хворого, тривалості вживання ним алкоголю і т.д.


Причини виникнення білої гарячки

Гострий розлад психіки виникає в результаті токсичного ураження кори головного мозку. Біла гарячка – це найпоширеніший вид психічних розладів, що виникають на тлі зловживання алкоголем. На нього припадає до 80% таких випадків.

Також, за статистикою, летальність серед пацієнтів з алкогольним делірієм, що надходять в хірургічні відділення, складає 13%, а при черепно-мозковій травмі – 11%.

Тому дуже важливо знати як проявляється біла гарячка і вчасно помітити її прояви.

Найбільше шансів на виникнення білої гарячки у хворих, що мають стаж алкоголізму 5-7 років. Дуже рідко делірій виникає у “новачків”.

Також потрібно мати на увазі, що симптоми алкогольного делірію загострюються ввечері або вночі. Вдень хворий може відчувати себе краще.

причини виникнення білої гарячки - делірію


6 видів білої гарячки

Залежно від симптомів, які спостерігаються у хворого, швидкості їх розвитку та послідовності лікарі розрізняють кілька видів білої гарячки.

Типи білої гарячки (алкогольного делірію):

 1. Класичний. Ознаки захворювання з’являються поступово і простежуються стадії, які змінюють один одного.
 2. Люцідний. Має гострий початок. У пацієнта немає галюцинацій, але порушується координація, тривожний стан, страх.
 3. Абортивний. Характеризується фрагментарними галюцинаціями. Маячні ідеї уривчасті. Тривожність проявляється у вигляді хвилеподібних нападів.
 4. Професійний. Початок хвороби схожий на типовий психоз. Але на наступній стадії редукуються галюцинації. Хворий може повторювати одні й ті ж рухи: одягатися і роздягатися, представляти, що він на роботі і здійснювати рухи, характерні для робочого процесу.
 5. Мусітіруючий. Розвивається на основі професійного делірію. Відрізняється важким станом свідомості пацієнта. Особливо це помітно щодо порушень рухів.
 6. Атиповий. Розвивається найчастіше у пацієнтів, у яких вже діагностували делірій. Симптоми дуже схожі на ознаки шизофренії.

Ознаки та симптоми білої гарячки

Симптоми білої гарячки можуть проявлятися різними видами галюцинацій: зоровими, слуховими, тактильними. Наприклад, хворому може ввижатися, що по ньому повзають комахи, що дзвонить телефон або що крім нього в кімнаті ще хтось знаходиться. При цьому він також може проявляти агресію по відношенню до оточуючих і зашкодити їхній роботі. Небезпечний стан білої гарячки і для самого хворого. Без прийняття медичних заходів він може привести до необоротних наслідків і навіть смерті.

Перші ознаки білої гарячки можуть бути наступними:

 • сильний головний біль;
 • безперервна блювота;
 • пришвидшене серцебиття;
 • підвищення температури тіла і артеріального тиску;
 • розширені кровоносні судини в очах.
 • безладна мова;
 • тремор рук;
 • сильна пітливість.
 • порушення сну або безсоння;
 • занепокоєння аж до параноїдальних проявів;
 • галюцинації.

Лікування білої гарячки

Знаючи що робити при білій гарячці, можна не допустити розвитку сумних наслідків. Тому помітивши ознаки делірію, потрібно діяти швидко: викликати лікаря і надати хворому першу допомогу до його приїзду.

Так як при лихоманці у людини сильно підвищується температура, її потрібно рясно поїти. Для зняття нервової напруги можна дати заспокійливе і зробити охолоджуючий компрес.

Але лікування алкогольного делірію повинен призначати лікар. Не варто намагатися лікувати білу гарячку будинку народними засобами. Ви можете втратити дорогоцінний час і погіршити стан хворого неправильними діями.

Що стосується медичних способів лікування, то спочатку проводять процедури для купірування збудження, відновлення повноцінного дихання, зниження гіпертермії. Хворому вводяться препарати, що відновлюють метаболізм, водно-електролітний баланс, нормальне функціонування печінки і нирок.

лікування білої гарячки


Наслідки для пацієнта

Навіть при вчасно наданій медичній допомозі алкогольний делірій важко переноситься організмом. Наслідки білої гарячки можуть бути різні, як правило, погіршується робота всіх систем і органів, але найбільше від неї страждає мозок.

При тому, що психоз піддається лікуванню і людина може повністю одужати, при незакінченому лікуванні вона може перейти в хронічну форму – корсаковский синдром. У людини погіршується пам’ять, вона втрачає навички, забуває якісь події і може стати абсолютно безпорадною. Синдром супроводжується тривожністю, яка може змінюватися повною апатією. На самій важкій стадії розвивається параліч, в результаті чого хворий стає інвалідом.

У деяких хворих після білої гарячки розвивається енцефалопатія. Також у пацієнтів, які перенесли алкогольний делірій, спостерігаються порушення мови, кровообігу, підвищується ризик серцевих нападів і інфарктів. Вони стають більш схильні до психічних розладів.


Часті питання про білій гарячці

Алкогольний делірій – важке захворювання, яке має безліч аспектів. Нижче ви знайдете відповіді на найпопулярніші питання про білу гарячку.

Що робити при нападі білої гарячки? Викликати лікарів і намагатися надати першу допомогу. Дати заспокійливе або снодійне, багато рідини.
Як уникнути білої гарячки? Не зловживати алкоголем.
Чи можна померти від білої гарячки? Так. Викликати смерть можуть судоми, які виникають в результаті алкогольної абстиненції. Смертельні випадки від білої гарячки становлять від 5% до 25%
Чи можна вилікувати білу гарячку вдома? Ні. Потрібно обов’язково звертатися до спеціалістів.

Скільки триває біла гарячка?

Звичайна тривалість білої гарячки – від 3 до 5 днів. При тяжкій формі може тривати до 10-14 днів. Тяжкість симптомів та тривалість обумовлена станом здоров’я алкоголіка. Як правило, ознаки посилюються у нічний час, удень ситуація покращується.


Що буде, якщо випити при білій гарячці?

Вживання алкоголю при білій гарячці стане причиною нового тривалого запою та розвитку тяжких ускладнень. Ослаблений організм може не впоратися з надходженням етанолу, перестане переробляти та виводити його, виникне інтоксикація, а далі дуже небезпечний стан – алкогольна кома. У людини падає тиск, уповільнюється дихання, збивається серцевий ритм. Якщо негайно не надати медичної допомоги, можлива тяжка поразка головного мозку, глибока інвалідність, смерть.

Иванов Александр
Подробнее
Latest posts by Иванов Александр (see all)
Залишилися питання?

Отримайте детальну консультацію абсолютно безкоштовно!

КОНСУЛЬТАЦІЯ