Адреса:

03148, Київ, проспект Леся Курбаса, 1Б, приміщення 326

Допомогти наркоману зістрибнути з метадону – місія здійсненна

Метадон - це вершина «наркотичної гонки» XX століття. Прагнучи знайти безпечну лікарську альтернативу опіуму, вчені винайшли морфій, але після його надходження на ринок пацієнти відразу ж почали скаржитися на сильне звикання. У надії, що історія більше не повториться, дослідники виявили миру героїн ... Метадон став останнім в цьому ланцюжку «ліків, які точно не викличуть звикання».

Він викликає не такий сильний кайф, як героїн, тому протягом довгого часу цей наркотик використовувався для «замісної терапії» при лікуванні героїнової залежності. Втім, у багатьох країнах Європи ця методика лікування вже давно заборонена, адже метадон виявився набагато більш небезпечним, ніж героїн. Метадоновая залежність - це, без перебільшень, шлях до швидкої смерті.

Метадоновая залежність

Давайте розберемося, як діє ця речовина і чому воно вважається таким небезпечним. Метадонової «кайф» настає вже через 20-35 хвилин. Він проявляється як дуже слабка ейфорія, пригніченість дихальних центрів і т.д. Ломка настає вже через 12-36 годин, а звикання - після першого прийому!

Метадон дуже токсичний, і після його прийому у хворих часто трапляється апное (зупинка дихання під час сну), «відмовляють» нирки, печінку, жовчний міхур і репродуктивна система (у жінок припиняються місячні, а у чоловіків пропадає ерекція), а також атрофуються м'язи і з'являються дуже серйозні проблеми з травленням. Крім того, кістки залежних стають крихкими і ламкими.

Скільки триває метадоновая ломка?

Головною небезпекою метадонової залежності є тривалість ломки. Вона не припиняється протягом місяця. Після припинення прийому у хворого розвиваються такі симптоми:

  • сильні болі і спазми всього тіла;
  • печінкова і ниркова недостатність;
  • пневмонія;
  • запалення слизової оболонки внутрішніх органів;
  • нудота;
  • головний біль та запаморочення;
  • набряк кінцівок, ломота, тремор;
  • депресія, безсоння і апатія.

Як зістрибнути з метадону? 

Перший крок до порятунку - це правильне мислення. Не думайте, що ви ніколи не зможете перемогти залежність, адже багатьом це вже вдалося! Як зістрибнути з метадону вдома? Женіть від себе думки "мене ніхто не розуміє», «пора змиритися, що помру від наркотиків», «зараз вживу, щоб припинити цей кошмар, а потім щось придумаю».

Визнайте чесно, що ви нічого не «придумаєте потім», тому що все повториться знову. З кожним днем буде все гірше і гірше, адже організм виснажується, а психіка змінюється. Зверніться до фахівців вже зараз, і тоді диво дійсно станеться!

Лікування від метадону в Україні

У спеціалізованому анонімному центрі «Приват клініка» лікар спочатку проведе огляд, пропише ліки для зняття ломки, а потім направить хворого на діагностику і лікування хвороб, які розвинулися в результаті вживання наркотику. Спеціаліст пропише препарати, які повернуть хворому здатність відчувати позитивні емоції і вилікують його від депресії.

Надалі має бути тривала психологічна робота над собою. Справа в тому, що тяга до наркотику з'являється у людей, які мають психологічні проблеми. Попрацювавши з психологом і навчившись вирішувати проблеми без наркотику, ви нарешті-то знову відчуєте солодкий смак свободи.

Звертайтеся в наркологічний центр «Приват клініка» в Україні (Київ), і професійні фахівці допоможуть вам змінити своє життя.

Валентина Омелянівна Лебедєва

Навчання 2014 г. - 2018 г. - Харківський інститут ПрАТ ВНЗ «МАУП», напрям "Психологія"
«Метадонова «ломка» сильніше героїнової, триває довше і супроводжується вираженим фізичним дискомфортом. Симптоми метадонової «ломки» не можна перечекати. Ні в якому разі не намагайтеся подолати їх без медикаментозної допомоги».

Leave a Comment

(0 Comments)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *