Ліцензія

МОЗ України №574/0/14-19

Гарантована допомога навіть у найважчих випадках!

Клініка НЦ "ПРИВАТ КЛІНІКА"

працює цілодобово без вихідних
Кодирование от алкоголизма Обухов

Кодування від алкоголізму Обухів

Лікування алкогольної залежності – складний, тривалий процес. Одним з його етапів є кодування. Даний метод винайшов у вісімдесятих роках Олександр Довженко. Його суть – вселити страх або відразу до алкоголю за допомогою гіпнозу. На початку також була популярна шокова терапія. Але через те, що вона шкодить психіці залежних, від неї відмовились.

Зараз існує маса різних безпечних методів, які використовують лікарі державних і приватних клінік. Наприклад, фахівці наркологічного центру «Приват Клініка» практикують гіпноз, медикаментозне кодування, а також «потрійний блок».

Кодирование от алкоголизма Обухов

Медикаментозне кодування від алкоголізму

Кодування від алкоголю медикаментозним методом – це приймання спеціальних препаратів внутрішньом’язово, перорально або вшивання їх під шкіру. Їх дія відрізняється в залежності від речовини, з якої складаються ці медикаменти.

 • «Дисульфірам» («Еспераль», «Тетурам», «Вівітрол» та інші) створює ефект сильного отруєння спиртним. Він блокує функцію ліквідації токсичних виділень етилового спирту. Які впливають моментально, завдають людині масу страждань. Наприклад, можуть спровокувати навіть кому або смерть, якщо вчасно не викликати лікаря.
 • «Налтрексон» прибирає, послаблює ефект від алкоголю. Найчастіше його застосовують в наркологічній практиці для хворих з опійною залежністю. Але він показав свою ефективність і для алкозалежних.

У практиці медикаментозного кодування іноді під наглядом лікаря хворому дають невеликі дози алкоголю, щоб перевірити ефект (провокаційна терапія).

Дану процедуру заборонено проводити самостійно.

Медикаментозное кодирование от алкоголизма

Гіпноз

Гіпноз, або метод Довженко, застосовується до залежних з високим рівнем сугестивності. Інакше, ніякого ефекту не буде.

Можливі кілька варіантів блоку від алкоголю:

 1. Навіювання страху випити. Людина стає впевнена, якщо вона прийме навіть краплю алкоголю, вона помре. Найчастіше, якщо акт вживання відбувається, індивід відчуває дискомфорт на фізичному рівні. Даний ефект неможливо передбачити. У деяких людей його може і не бути.
 2. Провокація відрази чи байдужості до спиртного.

Кількість сеансів лікар визначає індивідуально для кожного. Комусь достатньо одного, іншим потрібно пройти п’ять, шість. Все залежить від стадії алкоголізму, самої особистості, готовності міняти що-небудь у своєму житті.

Гипноз

Потрійний блок

Останнім часом набирає популярності метод кодування «потрійний блок». Маніпуляція проводиться у три етапи:

 1. Детоксикація від алкоголю. Організм очищається від токсинів, які з’явилися до, після вживання алкоголю. Паралельно з людиною працює психолог. За допомогою мотиваційного консультування хворий починає розуміти, що він у проблемі і йому потрібна допомога. На даному етапі також досліджують стан алкоголіка. Визначають, чи є у нього інші хвороби. Підбирається оптимальний спосіб кодування.
 2. Проводиться безпосередньо саме кодування. Вводяться спеціальні медикаменти.
 3. Здійснюється провокаційна терапія для закріплення результату за участі лікаря.

Даний метод підходить в тих випадках, коли хворий налаштований категорично проти лікування. Оскільки на початковому етапі містить у собі, знову ж таки, психотерапію – мотивацію.

Як підготуватися до кодування?

Для того, щоб накладення блоку на вживання алкоголю було ефективним, необхідно підготуватися до процедури. Варто враховувати протипоказання до її проведення:

 1. Наявність того чи іншого психічного розладу.
 2. Відсутність власного бажання відмовитися від алкоголю, починати процес одужання.
 3. Абстиненція після випивки. Іншими словами – похмілля.
 4. Вживання спиртних напоїв перед самим сеансом. Бажано утримуватися від цього два тижні.
 5. Важкі патології внутрішніх органів.
 6. Вагітність, лактація.
 7. Похилий вік (від шістдесяти років).
 8. Підозра на інсульт.

Від цього залежить, чи можна виконати кодування, і починати підготовку:

 1. Мотивацію хворого. Алкоголіки рідко визнають своє захворювання. Дана психотерапевтична методика дає їм шанс на набуття тверезості. Іноді пацієнти погоджуються на подальше лікування. У деяких випадках – ні. Насильно процедура не застосовується.
 2. Ліквідація симптомів абстиненції. Найчастіше, щоб не спровокувати делірій. Психоневрологічний розлад може призвести до смерті через сильний внутрішньочерепний тиск, неадекватну поведінку, відсутність контролю.
 3. Відмова від спиртного. За цей час – поліпшення здоров’я спеціальними медикаментами.
 4. Вибір методики кодування, якщо немає протипоказань. Роз’яснення хворому, як працює кожна.

Таким чином, маніпуляція матиме позитивний вплив на алкоголіка. Після, фахівці наркологічного центру «Приват Клініка» рекомендують додати до програми одужання реабілітацію та ресоціалізацію.

Більше інформації про те, як закодувати алкоголіка, Ви можете отримати за номерами на нашому сайті.

Иванов Александр
Подробнее
Latest posts by Иванов Александр (see all)
Залишилися питання?

Отримайте детальну консультацію абсолютно безкоштовно!