Адреса:

03148, Київ, проспект Леся Курбаса, 1Б, приміщення 326

Пацієнти досить рідко звертаються до наркологічної клініки, щоб пройти курс лікування пивного алкоголізму. Багато хто впевнений, що вживання слабоалкогольного пива не може призвести до розвитку алкоголізму. Насправді залежність від нього розвивається дуже швидко, та незабаром виникає потреба у лікуванні пивного алкоголізму. Таку послугу надає НРЦ «Приват клініка».

Симптоми та стадії

Людина потребує лікування пивного алкоголізму, якщо:

 • щодня вживає не менше літра пива;
 • пропуск звичної порції призводить до погіршення настрою, дратівливості, спалахів агресії, емоційної напруги;
 • все частіше турбує головний біль;
 • розвиваються розлади сну, сонливість в денний час чергується з нічним безсонням;
 • знижується лібідо, потенція;
 • росте пивний живіт, розвивається задишка, підвищена пітливість;
 • звичка випити пива ввечері змінюється бажанням вживати його з самого ранку, відзначаються симптоми похмілля.

Пивний алкоголізм у жінок проявляється змінами зовнішності – ноги худнуть, живіт гладшає, обличчя набрякає, з’являються зморшки, стрімко старіє шкіра, ростуть вусики. У чоловіків збільшуються грудні залози.

Пивний алкоголізм, ознаки якого часто ігнорують, проходить у своєму розвитку 3 стадії.

 1. Невротична – бажання випити має психоемоційну природу, хімічна залежність, поки не розвинулася.
 2. Наркотична – розвивається стійка фізична залежність, кількість пива, що вживаеться, різко зростає. При утриманні розвивається абстиненція.
 3. Енцефалопатична, супроводжується деградацією особистості, зниженням інтелекту, сп’яніння настає після невеликої дози.

Деякі дослідники виділяють додатково дві проміжних стадії – стадію псевдозапоїв (між 1 та 2) та запійного пивного алкоголізму (між 2 та 3).

Небезпека пивного алкоголізму

Фахівці добре знають, чим небезпечний пивний алкоголізм. Пиво – доступний за ціною напій, який вважається нешкідливим. Він досить приємний на смак, легко п’ється, тому в перерахунку на чистий алкоголь доза може вийти більше, ніж при вживанні міцних напоїв. Пиво починають вживати в юному, навіть дитячому віці, а пивний алкоголізм у підлітків розвивається особливо швидко через сприйнятливість організму.

Пивний алкоголізм, стадії якого змінюються стрімко, розвивається значно швидше, ніж залежність від міцних алкогольних напоїв. А хворі можуть заперечувати проблему до останньої стадії, коли лікування пивного алкоголізму необхідно поєднувати з комплексною терапією його ускладнень.

У пивного алкоголізму наслідки дуже важкі, серед них:

 • жирова дистрофія печінки;
 • патологічні зміни серця та судин («бичаче серце», варикозне розширення вен, судинні «зірочки»);
 • стійка гіпертонія;
 • ендокринні розлади, в тому числі дисфункція статевих залоз, гормональний дисбаланс;
 • набір ваги;
 • пошкодження тканин головного мозку.

Тому пацієнтам крім лікування пивного алкоголізму в наркологічному центрі необхідна терапія ряду важких соматичних захворювань.

Особливості лікування

Як лікувати пивний алкоголізм? Основна складність полягає в тому, щоб переконати пацієнта в необхідності такого лікування. Лікування пивного алкоголізму, як і інших форм алкогольної залежності, починається з мотиваційної бесіди та діагностики. Фахівці визначають, до якої стадії дійшов у своєму розвитку пивний алкоголізм, як позбутися його. Залежно від ступеня тяжкості хвороби лікування пивного алкоголізму може проводитися в стаціонарі, на дому, амбулаторно, в будь-якому випадку воно анонімне.

Залежно від стану пацієнта на момент звернення до клініки для лікування пивного алкоголізму може знадобитися виведення із запою, детоксикація, полегшення синдрому відміни. Як побороти пивний алкоголізм, залежить від стадії, віку та статі пацієнта, супутніх захворювань, а також від причин, які призвели до його розвитку.

Програма лікування пивного алкоголізму для кожного пацієнта розробляється індивідуально, тому вартість варіюється. Може бути показано медикаментозне або психотерапевтичне кодування. Обов’язкова складова ефективного лікування пивного алкоголізму – психотерапія.

Лікування пивного алкоголізму в Києві, Україні

«Приват клініка» – один із провідних сучасних наркологічних центрів Києва та України, де здійснюється лікування пивного алкоголізму. Наші переваги:

 • анонімність;
 • індивідуальний підхід;
 • ефективне лікування із застосуванням прогресивних методик;
 • комплексна реабілітація;
 • доступні ціни.

Запис на безкоштовну консультацію проводиться в телефонному та онлайн-режимі.