Адреса:

03148, Київ, проспект Леся Курбаса, 1Б, приміщення 326

Лікування жіночого алкоголізму

Лікування жіночого алкоголізму слід починати якомога раніше, оскільки він прогресує швидше, ніж у чоловіків. Фахівці НРЦ «Приват клініка» у Києві знають, як вилікувати алкоголізм жіночий, і надають допомогу навіть пацієнткам з важкими формами цього захворювання.

Ознаки жіночого алкоголізму

На розвиток алкоголізму у жінки вказують такі ознаки:

 • проміжки між вживанням спиртного скорочуються, поки воно не стає щоденним;
 • знижується вимогливість до якості, смакових характеристик алкоголю;
 • вживання без приводу, поодинці;
 • перепади настрою, радість і пожвавлення в передчутті випивки, пригніченість і дратівливість при неможливості випити;
 • на алкоголь витрачаються гроші, призначені для інших цілей.

Поступово жінка втрачає інтерес до всього, крім випивки – сім’ї, роботи, друзів. Знижується критичність поведінки, відповідальність, з’являється сексуальна розбещеність, байдужість до своєї зовнішності. На необхідність лікування жіночого алкоголізму можуть вказувати зміни зовнішності та проблеми зі здоров’ям:

 • шкіра стає в’ялою, тьмяніє та випадає волосся;
 • через судинні порушення обличчя червоніє або набуває синюшного відтінку, стає одутлим, з мішками під очима;
 • можлива жовтушність склер через проблеми з печінкою та жовчним міхуром;
 • наростає неохайність – жінка може з’явитися на людях непричесаною, без косметики, в м’ятому брудному одязі;
 • порушується серцевий ритм, травлення, розвиваються дисфункції печінки, нирок, щитовидної залози, руйнуються зуби;
 • знижуються інтелектуальні функції;
 • на пізній стадії можливі галюцинації, марення та інші психопатологічні стани.

При жіночому алкоголізмі симптоми довго можуть залишатися непоміченими. Оскільки суспільство досить поблажливо до питущих чоловіків, але суворо засуджує питущих жінок, вони намагаються приховувати свою згубну пристрасть до алкоголю до моменту деградації особистості, коли думка оточуючих стає абсолютно неважливою. Поки жінка не опустилася, вона намагається маскувати мішки під очима, запах з рота, п’є нишком. При жіночому алкоголізмі лікування тим складніше, чим пізніше розпочато, а діагноз нерідко вдається поставити лише на 2 або навіть на 3 стадії.

Небезпека жіночого алкоголізму

Вилікувати жіночий алкоголізм можна, але потрібно докласти значних зусиль. Лікування жіночого алкоголізму досить тривале, й вартість висока. Згубний вплив спиртного на жінок більш виражений з ряду причин:

 • толерантність до алкоголю низька від природи та швидко знижується;
 • жіноча печінка виробляє мінімум ферментів, які беруть участь в розщепленні етанолу;
 • в організмі менше рідини, тому концентрація алкоголю в крові виходить більш високою.

Жінці досить 2-4 років, щоб від початкової стадії перейти до запійного алкоголізму з абстинентним синдромом, а потім і до стадії змін головного мозку та ряду внутрішніх органів, особистісної деградації. Якщо не почати лікування жіночого алкоголізму своєчасно, завдана організму шкода буде незворотною, навіть якщо вдасться подолати тягу до алкоголю.

Методи лікування жіночого алкоголізму

Часто лікування жіночого алкоголізму починається з виведення з запою, яке може проводитися на дому. Після цього потрібно полегшити алкогольну абстиненцію, яка у важких випадках крім хворобливих відчуттів, ломки проявляється психозом, білою гарячкою. В такому стані жінці необхідний постійний контроль фахівців, застосування цілого комплексу фармакологічних препаратів, ряд фізіотерапевтичних процедур, повноцінне лікування жіночого алкоголізму можна провести тільки в наркологічній клініці.

Фахівці мотивують пацієнток на проходження повного курсу лікування, кодування, заняття з психотерапевтом. Для всебічної реабілітації вкрай важлива підтримка близьких. Необхідно усунути причини, які підштовхнули жінку до пляшки. Зусилля кваліфікованих психологів і наркологів в поєднанні з підтримуючою медикаментозною терапією дозволяють провести ефективне лікування жіночого алкоголізму. В нашій клініці воно анонімне, ціна залежить від програми, яка підбирається в індивідуальному порядку. Подробиці можна дізнатися в ході безкоштовної консультації.