Адреса:

03148, Київ, проспект Леся Курбаса, 1Б, приміщення 326

Что происходит со здоровьем: последствия употребления амфетамина

Наслідки вживання амфетаміну

Пристрасть до наркотиків перемогти дуже складно, оскільки людина звикає до них на фізичному і психологічному рівнях. Однак це цілком реально. Як це зробити - читайте нижче в статті.

Щоб зрозуміти, чому людина так швидко підсаджується на амфетамін (фен), потрібно знати механізм його дії. Вся справа в біохімії нашого мозку. Для його нормальної роботи потрібні нейромедіатори - речовини, які передають нервові імпульси і надають певний вплив на людину. Наприклад, нейромедіатор дофамін вважається природним знеболюючим і викликає почуття задоволення, а амфетамін якраз стимулює викид цієї речовини.

Наслідки вживання амфетаміну

Наслідки вживання амфетаміну: що викликає швидке звикання?

У людини після прийняття "фена" поліпшується концентрація і увагу, настрій, підвищується працездатність, все його страхи і сумніви пропадають. Відчувши один раз такий «прилив сил», наркоман прагне повторити його знову і знову, раз по раз підвищуючи дозу. Визначити, чи є залежність від "фена", можна, звернувши увагу на появу тяги до наркотику, оскільки звикання відбувається дуже швидко.

Через скільки настає залежність від амфетаміну? Наркологи вважають, що амфетамінового залежність розвивається досить повільно, проте шкоду, яку вона завдає - величезний, і заповнити його важко. Швидше за все розвивається психологічна залежність, непереборна тяга прийняти наркотик. Фізична ж залежність розвивається повільно, і багато лікарів вважають, що вона може бути відсутнім, підміняючи собою психологічну.

Як і для будь-якої наркотичної залежності, для амфетамінової характерна зміна періодів ейфорії і припливу сил з періодами повної апатії і дратівливості.

Що відбувається зі здоров'ям: наслідки вживання амфетаміну

Самі яскраво виражені проблеми, це, мабуть, руйнування особистості і порушення психіки. Останнє проявляється в тому, що наркоман прагне постійно повторювати одні й ті ж дії протягом тривалого часу, що наркологи називають «стереотипним поведінкою».

Що відбувається зі здоров'ям: наслідки вживання амфетаміну

Тривале вживання призводить до проблем з серцево-судинною системою, тахікардії, підвищення тиску. Також після тривалого вживання фена можуть виникати психози, схожі на шизофренічний бред, втрата ваги і виснаження.

Лікування амфетамінової залежності

Вона досить легко піддається лікуванню, проте найкраще це робити під наглядом лікаря. Самолікування небезпечно, тому що при синдромі відміни пацієнт стає дуже агресивним, і близькі можуть з ним не впоратися, потрібно медикаментозна допомога. Або навпаки - пацієнт може впасти в депресію такої сили, що без надання своєчасної допомоги може зважитися на самогубство.

Наркологічний центр «Приват клініка» допомагає пацієнтам вийти з наркологічної залежності. Лікарі центру підберуть індивідуальну програму лікування, спостерігаючи і коректуючи стан хворих.

Потрібно пам'ятати, що лікування залежності від амфетаміну буде ефективним при професійному підході наркологів і тільки в тому випадку, якщо людина сама хоче вилікуватися.

Лебедєва Валентина Омельянівна

Навчання 2014 г. - 2018 г. - Харківський інститут ПрАТ «ВНЗ «МАУП», напрям "Психологія"
«Ми допомагаємо пацієнтам з амфетамінової залежністю на будь-якій стадії, зі свого боку надаючи кваліфіковану медичну допомогу. Лікування абсолютно анонімно і конфіденційно, тому ви можете не переживати про розголошення приватної інформації третім особам», - розповідає Валентина Омелянівна Лебедєва, лікар-нарколог центру «Приват-клініка».

Leave a Comment

(0 Comments)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *