Ліцензія

МОЗ України №574/0/14-19

Професійне лікування алкоголізму
 • Ми займаємося лікуванням алкоголізму більше 15-ти років
 • Ми зібрали кращу команду професіоналів
 • Ми ліцензоване Міністерством охорони здоров’я заклад
 • Ми застосовуємо найефективніші сучасні методики
 • Ваша проблема має рішення у нас в клініці

Гарантована допомога навіть у найважчих випадках!

Клініка НЦ "ПРИВАТ КЛІНІКА"

працює цілодобово без вихідних
получение сертификата нарколога

Сертифікат нарколога: що це і навіщо він потрібен

Сертифікат нарколога – це медичний документ, що підтверджує профпридатність людини для працевлаштування в деяких сферах, його психологічне здоров’я, а також свідчить про те, що у людини немає залежності від наркотичних речовин. Сертифікат дуже важливий для тих роботодавців, які хочуть переконатися у відсутності у претендентів шкідливих звичок і різних залежностей, так як у багатьох випадках від їх адекватності залежить життя інших людей.

Довідка нарколога потрібна при працевлаштуванні на такі підприємства в Україні:

 1. Фармацевтичні.
 2. Спиртової промисловості.
 3. Працюючі з державною таємницею.
 4. Держслужбовцям.
 5. Співробітникам пожежної безпеки.
 6. Водіям, машиністам, льотчикам.
 7. Працівникам силових відомств, служби охорони, інкасаторам.
 8. Для оформлення опіки над дітьми або усиновлення.

З повним списком видів діяльності, що вимагають оформлення цього документа, можна ознайомитися в постанові уряду України №1238 від 06.11.97г.

Отримати довідку від нарколога також буде потрібно, якщо ви плануєте купувати зброю, дозвіл на полювання або здавати іспити на водійські права. Вона буде підтверджувати той факт, що обстежуваний безпечний для оточуючих його людей, а ймовірність порушення ним правил на дорозі або того, що він без необхідності скористається зброєю, зведена до мінімуму.

сертифікат нарколога
Приклад сертифікату нарколога

Як отримати сертифікат нарколога

Для того, щоб отримати сертифікат нарколога, потрібно надати для цього оригінали наступних документів:

 1. Паспорт.
 2. Військовий квиток (для чоловіків).

Без надання цих документів взяти довідку від нарколога буде неможливо.

Проходження нарколога передбачає:

 1. Огляд для виявлення слідів від ін’єкцій.
 2. Перевірку даних людини по базі наркологічних центрів.
 3. Аналіз крові на вміст психоактивних речовин, залишків етанолу.

Перед прийомом ви заповните спеціальну анкету, в якій відповісте на ряд простих питань, що стосуються вживання вами алкоголю і психотропних речовин. Також необхідно буде надати результати досліджень на вміст в крові заборонених речовин з лабораторії. Під час огляду лікар розмовляє з вами, попросить показати вени на руках, виконати ряд нескладних дій, таких, як наприклад, закрити очі і доторкнутися до кінчика носа, пройти кілька кроків, поприсідати. Спеціаліст оцінює зовнішній вигляд, адекватність, поведінка, мова під час медогляду.

Якщо результат проведеного обстеження буде позитивним, нарколог для медкомісії оформить сертифікат на спеціальному бланку, який однаковий для всіх медичних установ. Важливо пам’ятати, що, якщо в подальшому виявиться, що він не того зразка або дані, які в ньому вказані, не відповідають регламентованим зразком, висновок лікаря буде анульовано.

Сертифікатом нарколога є документ, за який медичний заклад звітує, за невраховану видачу можуть притягати до кримінальної відповідальності. Тому не варто намагатися отримати висновок нарколога по оголошеннях в інтернеті, або ж у сумнівних клінік. Ліцензію та дозвіл на таку діяльність медустанові видає держава, перевірити її наявність можна в реєстрі ліцензій України. Звертаючись до клініки для того, щоб пройти нарколога, необхідно обов’язково запитати, чи є у неї така ліцензія.

Де отримати довідку від нарколога і чим вони відрізняються

Довідка нарколога для роботи може бути отримана в державному медзакладі відповідного профілю або в приватному наркологічному диспансері, що має дозвіл. Ви отримаєте її в день звернення, якоюсь особливою підготовки для прийому від вас не буде потрібно, сам прийом не заподіє дискомфорту або незручностей.

Вам не потрібно переживати – лікар зробить тільки те, що допоможе йому переконатися у відсутності відхилень від норми, у своїй діяльності він керується протоколами міністерства охорони здоров’я України та Всесвітньої організації охорони здоров’я. Однак, не існує єдиної інструкції з приводу питань, які необхідно задати. Кому-то фахівець поставить п’ять питань, а кому-то – тільки один.

Якщо вам необхідна інформація про те скільки часу дійсна довідка від нарколога, то ви повинні знати, що ці документи для різних цілей відрізняються. Вони можуть видаватися

Термін дії довідки від нарколога в залежності від виду діяльності такої:

 1. Призначені для співробітників державних структур – 1 рік.
 2. Для придбання вогнепальної зброї – 3 роки.
 3. Термін дії довідки від нарколога, необхідної для управління транспортом – 2 роки.

Для того, щоб уникнути хибнопозитивних результатів, рекомендується протягом 14 днів до здачі аналізів виключити вживання алкоголю, таких ліків, як Фервекс, Терафлю, Кларитин, Супрастин, Нурофен, Солпадеїн, Кетанов, Колдрекс, Корвалол. Це пов’язано з тим, що кров досліджується на вміст певних речовин, які можуть входити до складу перерахованих лікарських препаратів і можуть бути виявлені при обстеженні в аналізах. Крім того, можливо навіть таке – наявність опіатів може бути виявлено, якщо перед здачею крові людина з’їла кілька булочок з маком.

Отримання сертифікату – звичайна, нескладна процедура. Головне, про що необхідно завжди пам’ятати, це наявність необхідної ліцензії у установи, а документ повинен видаватися на спеціальному бланку, завіреному підписом лікаря, який його видав і печаткою відповідної організації.

Иванов Александр
Подробнее
Latest posts by Иванов Александр (see all)
Залишилися питання?

Отримайте детальну консультацію абсолютно безкоштовно!

КОНСУЛЬТАЦІЯ