Ліцензія

МОЗ України №574/0/14-19

slide
Професійне лікування алкоголізму
  • Ми займаємося лікуванням алкоголізму більше 15-ти років
  • Ми зібрали кращу команду професіоналів
  • Ми ліцензоване Міністерством охорони здоров’я заклад
  • Ми застосовуємо найефективніші сучасні методики
  • Ваша проблема має рішення у нас в клініці

pic

Гарантована допомога навіть у найважчих випадках!

Клініка НЦ "ПРИВАТ КЛІНІКА"

працює цілодобово без вихідних
pic
Plagiarism checker

Що таке галюцинації – причини їх появи

Галюцинації – це образи, що у свідомості хворого без будь-яких зовнішніх причин. Можуть виникати через перевтому, неправильне функціонування систем організму, інфекцій, отруєнь.

Під час галюцинацій люди бачать, чують, відчувають явища, які у реальному житті. Причинами можуть бути різні події, захворювання і дуже важливо вчасно помітити проблему, розібратися, що призвело до неї, зрозуміти, чим можна допомогти.

Симптомами можуть бути:

  1. Відчуття переміщення, ворушіння під шкірою.
  2. Голоси, кроки, гуркіт, грюкання дверей, мелодії, які не чують інші.
  3. Бачення людей, візерунків, неіснуючих тварин, чудовиськ.
  4. Запахи, які не відчувають оточуючих.

Що таке галюцинації? Не варто сприймати таку людину як божевільну. Насамперед це важлива ознака, симптом, що свідчить про наявність серйозних порушень, прихованих недуг, про які сигналізує організм.


Види галюцинацій

За рівнем прояви видінь виділяють справжні та хибні типи розладів. За наявності повного занурення у вигадану реальність говорять про справжні видіння. Людина все відчуває дуже яскраво, заперечує факт того, що все відбувається лише у його уяві. Другий випадок характеризується появою образів лише на рівні психіки, хворому вдається приховувати наявні симптоми.

Порушення можуть торкатися відразу кількох органів чуття. Ступінь прояву, тяжкість перебігу залежатиме від того, які саме органи постраждали і наскільки серйозно.

Зустрічаються такі види галюцинацій:

  1. Зорові галюцинації. Хворий бачить різні помилкові образи, об’єкти, може навіть брати участь у уявному сценарії. Збої можуть стати результатом передозування сильнодіючими речовинами, етиловим спиртом, неправильно підібраними препаратами.
  2. Слухові. Пацієнту чуються шум, звуки, голоси, що наказують робити ті чи інші дії. Спостерігаються за серйозних психічних розладів – шизофренія, гострий психоз.
  3. Нюхові. Захворілий відчуває неіснуючі аромати. Можуть бути наслідком шизофренії, струсу головного мозку, інфекційного захворювання (менінгіт, енцефаліт). Такий тип зустрічається рідше за інших.
  4. Смакові. Людина відчуває неприємні, різкі уподобання, може відмовлятися від їжі.
  5. Тактильні. Почуття повзання комах, печіння, біль, відчуття холоду, спеки, мокрого одягу.
  6. Психомоторні. У хворого виникає враження того, що рухаються частини тіла.
  7. Гіпнагогічні. Спостерігаються у той час, коли відбувається засипання. Бачаються чудовиська, різні страшні образи, маски.

Можливість вести надалі нормальне життя залежатиме від своєчасності лікування.


Причини появи галюцинацій

Регулярна перевтома, відсутність регулярного здорового сну, якісного відпочинку може спровокувати напад навіть у здорової людини. Якщо це повторюється кілька разів, необхідно встановити причини появи галюцинацій, підібрати адекватне лікування.

Найчастіше факторами, що призводять до розладу, виявляються такі:

  1. Інфекції.
  2. Стреси.
  3. Безсоння.
  4. Порушення мозкового кровообігу.
  5. Травми голови.
  6. Пухлини головного мозку.
  7. Шизофренія.
  8. Деменція.
  9. Вплив лікарських засобів.
  10. Алкоголізм.
  11. Наркоманія.

Ризик серйозно збільшується від вживання наркотиків, психостимуляторів, зловживання алкоголем. Також похилий вік може сприяти появі подібних патологій – організм перебудовується, відбуваються незворотні зміни, що спричиняють збої.

види галюцинацій


Як позбутися галюцинацій

Якщо ви шукаєте ефективний спосіб, як позбутися галюцинацій, важливо з’ясувати джерела, причини розладу. Для цього проводять огляд, призначають діагностичні заходи:

  1. Електроенцефалограма.
  2. Ультразвукова доплерографія судин головного мозку.
  3. Комп’ютерна томографія голови.
  4. Магнітно-резонансна томографія судин голови.

Для запобігання інфекційного характеру проводять лабораторний аналіз крові.

Вибір програми терапії повинен обов’язково враховувати фактори, що породжують патологічне світосприйняття. Якщо цього зробити не можна, необхідні заходи, що зменшують тяжкі симптоми, що знижують ймовірність рецидиву. Терапія залежить від центрального захворювання, ураженого хворобою органів. Використовують психотерапевтичні методики, фізіотерапію, медикаментозне лікування. Показано прийом таких лікарських засобів:

  1. Седативні препарати.
  2. Антидепресанти.
  3. Нейролептики.
  4. Ноотропи.

Якщо першоджерелом розладу є алкоголь, наркотики, першим кроком стане детоксикація – очищення організму від токсинів, що накопичилися. Також знадобиться лікування, реабілітація. Виключивши постійне отруєння організму, можна розраховувати на сприятливий результат, відсутність рецидивів.

Обов’язковий комплексний підхід, контроль стану, перебігу хвороби та лікування. Після закінчення курсу важливо займатися профілактикою, уникати перевтоми, унеможливити шкідливі звички, приймати імуномодулятори.

За відсутності можливості усунути основну патологію для підтримки нормального стану призначаються підтримуючі лікарські засоби.

Не варто відкладати. Якщо ви помітили, що близькій людині потрібна допомога, звертайтеся до фахівців якнайшвидше.

Иванов Александр
Подробнее
Залишилися питання?

Отримайте детальну консультацію абсолютно безкоштовно!

КОНСУЛЬТАЦІЯ