Адреса:

03148, Київ, проспект Леся Курбаса, 1Б, приміщення 326

Як позбутися від ігроманії?

Колись пристрасть до азартних і комп'ютерних ігор вважалося «прямим наслідком» азартність натури людини. Близько таких людей були щиро впевнені, що залежний може припинити в будь-який момент, і не робить цього просто тому, що у нього «немає совісті і відповідальності». Але фахівці дуже швидко встановили, що лудомания (пристрасть до ігор) - це хвороба. Сьогодні ігроманію лікують в центрах позбавлення від залежності на одному рівні з наркоманією і алкоголізмом.

Особливості ігрової залежності

У ігромана формується дуже сильна психологічна залежність від гри, а також фізичне пристрасть до неї. В організмі виділяються великі дози гормонів, що занурюють свідомість в стан своєрідного кайфу. Граючи, залежний нібито живе «на грані», а дійсність поза грою здається йому до неможливості прісної і безглуздою. Причому задоволення лудоман одержує не від виграшу, а від процесу. Він робить ставки, вбиває комп'ютерних монстрів і відчуває себе «живим», не усвідомлюючи, що кожен раз потребує все більшої «дози». Рано чи пізно ігроман починає брехати, брати гроші в борг, відпрошуватися з роботи або навчання і перестає спати ночами. Його життя швидко руйнується.

Як позбавиться від ігрової залежності

Існує два типи ігроманії:

  • комп'ютерна залежність - залежний прагне «піти» в паралельний світ і «жити на повну»;
  • азартне пристрасть - хворий прагнуть «особливо не напружуючись» отримати багато (зірвати куш), вірить в фарт і удачу.

Мотиви ігромана можуть бути й іншими - все залежить від людини. Найчастіше лудоманії стають люди, які не відчувають в собі ресурсів для вирішення психологічних або життєвих проблем (або хочуть перекласти їх на оточуючих), а також особи, глибоко незадоволені життям або потребують грошей.

Як вилікуватися від ігроманії самому? Якщо ви перебуваєте на першій стадії ігроманії, спробуйте допомогти собі самостійно:

  • встановіть допустимий ліміт ставок (не більше 3% від зарплати) або час для гри перед комп'ютером (поступово незначно зменшуйте його);
  • заведіть захоплюючі хобі і отримуйте більше яскравих позитивних емоцій;
  • пройдіть курс психотерапії (напевно у вас є причини, які спонукають грати).

Як позбутися від ігрової залежності?

«Щасливі» ігрові автомати, дорогі комп'ютерні приналежності, надія «відігратися» - якщо вам все це знайомо, звертайтеся до спеціалізованого центру з лікування ігроманії. Головна умова лікування - це відрив від колишньої середовища. Хороші клініки з лікування залежностей віддалені від міст. Потрапляючи в «терапевтичну» середу залежний починає «приходити в себе» і усвідомлює свою проблему.

Послуга лікування ігроманії в Україні (Києві) - це реальний вихід із ситуації. Лікування ігроманії - це тривалий процес пошуку своїх істинних потреб і проблем. Психологи центрів лікування залежностей проводять індивідуальні та групові сеанси. Вони допомагають пацієнтам пройти програму «12 кроків» і позбутися від психологічних проблем, що спонукають його грати. Зверніться в центр «Приват клініка», і фахівці допоможуть вам побороти згубну пристрасть, повернутися в соціум і навчитися отримувати задоволення від життя.

Валентина Омелянівна Лебедєва

Навчання 2014 г. - 2018 г. - Харківський інститут ПрАТ ВНЗ «МАУП», напрям "Психологія"
«Лікування ігроманії розробляється індивідуально. Як і у випадку з алкоголізмом або наркоманією, лікування залежності від азартних ігор починається з того, що проводиться попередня діагностика. Потім виявляються фактори, що спровокували розвиток ігроманії».

Leave a Comment

(0 Comments)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *