Адреса:

03148, Київ, проспект Леся Курбаса, 1Б, приміщення 326

Як розпізнати наркомана?

Залежність від наркотиків – це страшна хвороба, яка руйнує здоров’я людини і його життя. Визнати, що близька людина має згубну пристрасть до наркотиків, непросто. Але якщо виявити проблему на перших етапах, то в подальшому можна уникнути серйозних наслідків, коли лікування і праці родичів уже не дадуть результатів. Всупереч поширеній думці, визначити наркомана на початковій стадії формування адикції не завжди легко. Адже деякі наркозалежні можуть «підсаджуватися на голку» і практично миттєво вимагати збільшення дози наркотиків.

В такому випадку наркотична залежність проявляється не тільки в їх поведінці, а й зовні. Але існують випадки, коли розпізнати проблему практично неможливо, адже людина може вже давно мати згубну звичку і вміло приховувати її від оточуючих.

Основні симптоми наркомана

Основні симптоми наркомана

Визначити наявність недуги складно з багатьох причин. В першу чергу тому, що чисті вени НЕ служать доказом відсутності аддикции. Рани від уколів можуть бути лише у тих наркоманів, які вводять наркотики внутрішньовенно. Але ін’єкційно приймається лише частина існуючих сьогодні речовин. Безліч сучасних засобів вживається перорально або назально. Простими словами, для прийому досить проковтнути, розжувати, розсмоктати або навіть вдихнути наркотик, щоб він почав свою руйнівну дію на організм.

Відповідно, проявляється недуга в залежності від виду вживаних наркотичних засобів. Але все ж можна виділити ряд основних ознак, за якими можна дізнатися, приймає людина заборонені речовини чи ні. Навіть якщо відзначається лише частина симптомів, це повинно насторожити родичів і близьких, адже несвоєчасне лікування наркоманії може привести до згубних наслідків.

Головні ознаки наркотичної залежності

Негайне лікування наркоманії слід починати, якщо:

  • змінюється характер і поведінку людини. Безпричинна і досить різка зміна настрою, нестабільне психологічний і емоційний стан – все це може стати першою ознакою страшної недуги. На практиці це проявлятися тим, що наркозалежний може сміятися, а потім різко плакати. Причому райдужний настрій практично блискавично змінюється на роздратування і пригніченість.
  • мовна і рухова загальмованість, яка може перетворюватися в повну байдужість до навколишнього світу;
  • звички і зовнішність також можуть свідчити про наркоманію. Недбалість в одязі, неохайність і в деяких випадках, відсутність гігієни – все це служить симптомами наркотичної залежності. Раніше акуратні люди можуть повністю перестати стежити за собою;
  • спілкування з оточуючими. Коло людей навколо залежного може змінюватися кардинально. Старі дружні стосунки найчастіше повністю і без жалю розриваються, а з’являються люди, з якими у людини є «спільні інтереси»;
  • відсутність тяги до своїх хобі та обов’язків, тому при наявності недуги у підлітків хвороба проявляється в прогули школи, а у дорослих – у вигляді серйозних проблем на роботі, так як наркотики в першу чергу, впливають на працездатність і пам’ять. 

Ефективне лікування наркоманії

Ефективне лікування наркоманії в Україні

НРЦ «Приват клініка» – це комплексний підхід і ефективне лікування наркотичної залежності. За більш ніж 10-річний досвід роботи в цій сфері фахівці клініки відновили десятки сімей, які успішно пройшли лікування і перемогли недуга. Висококваліфіковані професіонали використовують в своїй роботі повністю індивідуальний підхід і розробляють програму для кожного наркозалежного, що гарантує отримання очікуваного результату.

Звертаючись до клініки, чоловік із згубною звичкою отримає негайну і професійну допомогу у вирішенні його проблеми, а також:

  • комфортабельні умови для проходження курсу реабілітації;    
  • цікаву розважальну програму для проведення дозвілля;
  • триразове збалансоване харчування.

Не варто відкладати лікування на «потім», тому дзвоніть в клініку вже зараз і отримаєте безкоштовну консультацію від спеціаліста НРЦ «Приват клініка»!

Leave a Comment

(0 Comments)

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *