Ліцензія

МОЗ України №574/0/14-19

Наркоманія – це не просто погана звичка, це не особливість характеру, це справжнісінька хвороба. У лікуванні якої може допомогти наркологічна клініка у Львові. Є велика необхідність саме стаціонарного лікування. Важливо зрозуміти: наркоманія – це хвороба. Вона зачіпає і руйнує всі сфери життєдіяльності людини:

Біологічна (від психоактивних речовин погіршується здоров'я залежного). У всіх наркоманів часто збільшена печінка, спостерігаються проблеми в роботі серцевого м'яза, дихальної, ендокринної, серцево-судинної, нервової систем. Хворі часто є переносниками вірусних інфекцій таких як: гепатит групи В і С, ВІЛ та СНІД, туберкульоз і різноманітні венеричні захворювання. При ін'єкційному вживанні неминучі процеси гниття. Різні абсцеси і гнійні рани це невід'ємна частина життя наркомана. При пероральному вживанні (вдиханні наркотику через ніс), частим явищем є запалення слизової оболонки і руйнування носової перегородки, що в свою чергу призводить до потрапляння інфекції в кров, і до її зараження.

Психологічна (порушується робота головного мозку, нервової системи, залежний втрачає контроль над своїми почуттями, стає нервовим і дратівливим). Порушуються інтелектуальні здібності залежної людини. Часто, він не здатний більше раціонально міркувати. Його мислення стає залежним, тунельним. Часто, наркомани не можуть співвідносити події, що відбуваються в часі. Спостерігається часткова або значна втрата пам'яті. Людина не може радіти подіям, як це було раніше. Відбувається це через виснаження організму, через виснаження запасів гормонів, які відповідають за нормальний психологічний стан людини: ендорфін, окситоцин, дофамін, серотонін.

Соціальна (погіршуються відносини з усіма, хто оточує залежного. Рідні, близькі стають ворогами, друзі змінюються на з споживачів). Вживши наркотики, людина потрапляє в абсолютно інший світ. Світ, в якому відсутні проблеми і турботи. Незабаром це глобально змінить реальний світ і людина вже буде не в змозі долати труднощі, не вдаючись до наркотиків. Таке ставлення до життя, ілюзорні погляди на навколишній світ не можуть не турбувати розсудливих рідних і близьких наркомана. Але при будь-якій спробі вказати на оману, що оточують наркомана люди, нариваються на бурю негативних емоцій, заперечення проблем і звинувачення в нерозумінні. Найчастіше наркоман дійсно вірить в те, що він має рацію. Оскільки залежна людина не вміє вирішувати проблеми, він, як завжди, тікає від проблеми, закривається за наркотиками.

Духовна (у залежної людини не залишається ніяких принципів, відбувається підміна цінностей, він духовно не розвивається, а тільки деградує). Духовність – це здатність брати відповідальність за свої вчинки. Це вміння виконувати свої обов'язки і обіцянки, це чесність перед іншими людьми і перед самим собою, це здатність дотримуватися моральні закони і бути законослухняним громадянином.

Лікування наркоманії у Львові необхідно починати з консультації у фахівця.

Важливо знати, що наркоманія – хвороба хронічна. Вона розвивається за передбачуваним сценарієм, тобто всі дії залежної людини можна передбачити. Під час лікування це дуже важливий фактор. Хвороба залежність піддається лікуванню.

Діагностувати залежність можна за такими симптомами:

1 Сильний потяг до речовин, що змінюють свідомість. Цей потяг дуже складно, практично неможливо перебороти. Залежна людина при першій-ліпшій можливості вживає наркотичні речовини, його не покидають думки про бажання вжити.

2 Втрата контролю над кількістю вживаної речовини. Навіть при бажанні людина не може припинити і навіть скоротити кількість психоактивної речовини. Залежна людина не може контролювати своє вживання.

3 Наявність абстинентного синдрому, синдрому виходу (ломка). Залежна людина починає вживати наркотики для того, щоб забезпечити нормальну життєдіяльність і уникнути болючих відчуттів.

4 Зростає толерантність до впливу речовин, що змінюють свідомість. Зростає необхідне дозування наркотику для досягнення бажаного ефекту. Залежна людина змушена постійно збільшувати дозу, що часто призводить до передозування.

5 Вживання – сенс життя. Залежну людину повністю поглинає вживання, а разом і всі заходи, пов'язані з добуванням речовини, в тому числі і крадіжка. Наркомана більше не цікавлять ті заняття, які раніше доставляли йому радість. Його більше не цікавлять сімейне життя, робота, хобі, він повністю поглинений вживанням.

6  Зміна кола спілкування. Наркоман більше не спілкується з людьми, які не схвалюють вживання. В його оточенні тепер тільки співспоживачі. Залежна людина частіше починає вживати з малознайомими людьми і поодинці.

7 Нездатність зупинитися. Усвідомлення проблем, викликаних вживанням, не примушує залежну людини зупинитися. Вона продовжує активно вживати, незважаючи на явну наявність безлічі проблем.

Львів на сьогоднішній день є одним з найбільш заселених наркоманами міст. Більше 60% молоді пробували наркотичні речовини, а значить більшість з них стануть залежними від психоактивних речовин людьми.

Лікування наркоманії у Львові це дуже важливий і відповідальний крок. Тільки наркологічна клініка допоможе залежній людині навчитися жити без речовини, яке за час вживання стало йому найкращим другом. Тільки професіонали зможуть оцінити ступінь руйнувань і побудувати індивідуальний план одужання для кожного.