Ліцензія

МОЗ України №574/0/14-19

Гарантована допомога навіть у найважчих випадках!

Клініка НЦ "ПРИВАТ КЛІНІКА"

працює цілодобово без вихідних
Лечение наркомании Бровары

Лікування наркоманії Бровари

Наркоманія – епідемія сучасного світу. Якщо ще десять років тому середній вік тих, хто вживає дорівнював 18-25 років, то наразі приймання наркотиків дванадцяти-чотирнадцятирічними підлітками аж ніяк не новина. Як і те, що тінейджери все частіше стають пацієнтами клінік лікування залежності.

Причина такої критичної ситуації не тільки в доступності психоактивних речовин. Величезну роль відіграє:

 1. Відсутність підтримки з боку близьких.
 2. Цькування в оточенні: школі, роботі, компанії…
 3. Втрата надії, сенсу в чому-небудь, відчай.
 4. Комплекс неповноцінності: низька самооцінка, невпевненість, установка “я – найгірший”.
 5. Невміння справлятися з труднощами.

Дані та інші причини наркоманії поширюються не тільки на підлітків, а й на дорослих людей.

Стадии наркотической зависимости

Стадії наркотичної залежності

Залежність від наркотичних речовин не з’являється після першої спроби. Це або служить спусковим гачком для подальшого розвитку захворювання, або навпаки – назавжди відбиває бажання вживати речовини.

Існує теорія, що негативна реакція на першу спробу означає неприйняття організмом наркотиків або відсутність генетичної схильності до наркоманії. Також є ймовірність, що при тій чи іншій реакції після ремісії людина може знову почати вживати речовини.

Якщо персона продовжить наркотизацію, вона проходить через наступні стадії наркотичної залежності:

 1. Епізодичне вживання. Наприклад, на вихідні, свята. На цьому етапі у людини ще немає залежності. Вона не чекає моменту, коли зможе вжити та використовує наркотики, як спосіб розважитися. Якщо ж їх немає, вона не відчуває дискомфорту.
 2. Експериментальний період. Людина починає “любити” стан сп’яніння, шукати “свій наркотик”. Часто цю стадію плутають з більш пізніми. І дійсно, на даному етапі можуть з’являтися проблеми. А через те, що для нього характерне вживання декількох типів речовин одночасно, в тому числі алкоголю, виникати передозування. Але, при правильному поводженні з хворим, можливе припинення вживання практично без сторонньої допомоги. Наприклад, провокаторами такої поведінки можуть бути конфлікти у родині, невпевненість, проблеми на роботі, токсичне оточення. Якщо основні подразники зникнуть, людині більше не потрібно буде вживати.
 3. Розвиток психологічної залежності. Наркозалежний зміщує фокус з усіх аспектів свого життя на наркотики. Йому здається, що без них він недостатньо розумний, гарний, розкутий. Він відчуває дискомфорт у тверезому стані та впевнений у тому, що для того, щоб жити “нормально” необхідні психоактивні речовини. Попри те, що через наркотизацію з’являються серйозні неприємності в сім’ї, оточенні, на роботі й так далі. Залежний відмовляється це визнавати та впевнений, що наркотики не грають у цьому жодної ролі.
 4. Фізична залежність. Наявність у хворого фізичного абстинентного синдрому. Наприклад, при вживанні опію характерне підвищення температури, ломота в тілі, порушення сну, відсутність апетиту. Також, на даній стадії руйнуються всі сфери життя людини. Дехто на цьому етапі приймає добровільне рішення лікуватися, інші – продовжують відмовлятися визнавати свою проблему, всупереч явним ознакам її наявності.

Безпомилково визначити стадію наркоманії може тільки лікар.

Как вылечить наркоманию?

Як вилікувати наркоманію?

Поширеним питанням людей, які турбуються про своїх рідних є те, як лікувати наркомана. Помилкою – займатися самолікуванням.

Наркоманія – серйозне захворювання, що вимагає відповідного підходу. А саме, повноцінної медикаментозної та психологічної допомоги.

У Броварах в міській районній лікарні приймає нарколог. Тут проводиться тільки медикаментозне лікування.

Найчастіше даного методу недостатньо. Наркозалежні, відчувши полегшення, не маючи знань про хворобу, зриваються та залишають собі право на вживання. Для них це ідеальний метод привести себе до ладу та продовжувати приймати наркотики.

Щоб такого не відбувалося, необхідний комплексний підхід до одужання від наркотичної залежності. Фахівці наркологічного центру “Приват Клініка” надають повний спектр послуг, пов’язаних з позбавленням від наркоманії:

 1. Медикаментозне лікування (діагностування, детоксикація, наркоблокада, нормалізація стану організму).
 2. Психосоціальна реабілітація (робота з психологічним станом залежного, навчання тверезого життя).
 3. Ресоціалізація (допомога залежному реалізувати себе в суспільстві).
 4. Корекція співзалежності (психотерапевтична робота з рідними та близькими залежних).

Возможно ли лечение наркомании в домашних условиях?

Чи можливо лікування наркоманії в домашніх умовах?

Лікування наркоманії в домашніх умовах неефективне через:

 1. Співзалежну поведінку сім’ї залежного. Співзалежність – одна з причин прогресії наркозалежності. Якщо її не викорінити, вживання триватиме навіть після закінчення курсу лікування.
 2. Вільний доступ до наркотиків. Навіть при великому бажанні відмовитися від них (що є рідкістю через специфіку захворювання), у залежного може не вистачити витримки уникнути зриву. Зіткнувшись з реальними проблемами або нерозумінням, засудженням за минуле, він буде раз за разом зриватися, щоб позбутися від болю.
 3. Відсутність підтримки професіоналів. У разі наркоманії необхідний постійний нагляд. Інакше, ймовірність вивчити захворювання у конкретної людини та обрати відповідну терапію дорівнює майже нулю.

Рекомендується на початкових етапах лікування знаходиться якомога далі від дому, повністю змінити оточення, щоб нічого не нагадувало про наркотики та людина могла сконцентруватися на своєму одужанні.

Детальну інформацію на тему “лікування наркоманії Бровари” можна отримати за номерами на нашому сайті.
 

Иванов Александр
Подробнее
Latest posts by Иванов Александр (see all)
Залишилися питання?

Отримайте детальну консультацію абсолютно безкоштовно!